Yatırım

Sanal laboratuvar yazılımları satan Labster, 60 milyon dolar yatırım aldı

0

 

Yüksek öğretim kurumlarına sanal STEM laboratuvarı yazılımları satan Labster, Amerika’nın en büyük risk sermayesi şirketleri arasında yer alan a16z liderliğinde tamamlanan Seri C turunda 60 milyon dolar yatırım aldı. Yönetimi altında 16.5 milyar dolarlık fona sahip olan a16z’ye girişimin mevcut yatırımcılarından; GGV Capital, Owl Ventures ve Balderton Capital eşlik etti. Tur sonrası Labster’ın kuruluşundan beri aldığı toplam yatırım yatırım 100 milyon dolara ulaştı.

2.1 milyon öğrenciye sanal laboratuvar

Kopenhag merkezli edtech girişimi Labster, pandemi sebepliyle uzaktan eğitim modeline geçiş yapan kuruluşlarla kendini bir adım yukarıya taşıma fırsatı buldu. Girişim, 2.1 milyondan fazla öğrenciyi içeren California Community College ağının tamamına yazılımını eşleştirebilmek adına nisan ayında bir anlaşma imzaladı. 9 milyon doları bulan anlaşma, girişimin uzun zamandır planladığı Asya operasyonları adına fon oldu.

CEO ve kurucu ortak Michael Bodekaer Jensen, a16z’nin yenilikçi ve küresel bir başarıya dönüşme potansiyeline sahip olan isimlere sıcak baktığını dile getirdi. Jensen, “Labster’ın geniş ölçekte öğrenimi yenileyen bir platform olması, onları gerçekten cezbetti.’” dedi.

 

Labster, Latin Amerika ve Afrika’ya açılıyor

Labster, almış olduğu yatırım ile personeli artırarak yeni bölgeler olan Latin Amerika ve Afrika’ya açılacaklarını duyurdu. Gelecek birkaç yıl içerisinde 100 milyon kadar öğrenciye ulaşmak istediklerini belirttiler. Simülasyonla öğrenim teknolojilerini birleştiren girişim, şu sıralar Inspirit ile kıyaslanıyor. Inspirit, Minecraft veya Roblox gibi oyunlarla dünyanın her yerinden öğrencilerin günlük okul çalışmalarına yaratıcılığı getirmeyi hedefliyor. Labster’ın kurucusu Jensen, bu kıyaslamaya ilişkin; “Biz bir içerik şirketi değil, sürükleyici bir öğrenim platformuyuz.” dedi.

 

 

Yapay zeka destekli çeviri platformu Lengoo, 20 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Siber güvenlik girişimi CYE, 100 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir