Yatırım

Kurumsal odaklı finansal yazılım şirketi OneStream, 200 milyon dolar yatırım aldı

0
OneStream

Şirketlerin perde arkasında yürüttüğü bir dizi finansal işlemi kurumsal performans yönetimi olarak düzenleyen OneStream, 6 milyar dolar değerleme ile 200 milyon dolar yatırım aldı. D1 Capital Partners liderliğinde gerçekleşen tura, Tiger Global ve Santa Barbara Yatırım Grubu katıldı.

OneStream; finansal raporlama, planlama ve vergi yönetimi gibi operasyonları arka planda yönetebilen bir sistem sağlıyor. Böylelikle OneStream’in hizmetine başvuran şirketler, angarya diyebileceğimiz belirli işlemler için dedike ekip oluşturma sorumluluğundan kurtulabiliyor.

Şirketin aldığı yeni yatırımın en büyük sebeplerinden biri şüphesiz COVID-19. İşletmelerin dijital dönüşümünü hızlandıran pandemi, OneStream’in kısa sürede bu kadar değerleme ile büyümesi için adeta temel oldu. OneStream’in yayınladığı rapora göre, şirketin 2020’de yıllık geliri %85; müşteri sayısı ise %40 arttı. İş birliği içinde olduğu işletmelerin sayısı da 650’ye çıktı.

OneStream Software CEO’su Tom Shea yaptığı açıklamada; “Müşterilerimizin günümüzün hızlı tempolu ve giderek karmaşıklaşan iş ortamında başarılı olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yenilikçi planlama, raporlama ve analiz çözümleri sunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Şirket, aldığı yatırımı, müşterilerine sağladığı araçları geliştirmeye devam etmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için kullanacak. Ayrıca, kısa sürede yakaladıkları ivmeyle hizmetlerine artan talebi karşılamak için çözümler üretecek.

Patreon, 155 milyon dolar yatırım alarak 4 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Önceki İçerik

Operatör makineleri geliştiren Rapid Robotics, Seri A turunda 12 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir