Yatırım

Küçük işletmeler için ödeme ve pazarlama hizmeti sunan Fivestars, 52.5 milyon dolar yatırım aldı

0

Fivestars, lokal bazlı küçük işletmeler için ödeme, pazarlama ve sadakat çözümleri sunan bir platform.

Dijitalleşme, günümüzün en popüler konularından biri olarak dikkat çekiyor. Bir çok kurum ve kuruluş operasyonlarını dijital ortama taşımış durumda. Global şirketler için bu oldukça basit bir operasyon olabilir. Ancak, yerel bazlı küçük işletmeler için dijitalleşme oldukça zor bir süreç. Fivestars, tam bu noktada devreye giriyor ve yerel bazlı küçük işletmelerin ödeme, pazarlama gibi süreçlerini dijitalleştirmelerini sağlıyor.

Fivestars, Fortune 500 müşteri sadakat programının gücünü yerel işletmeler için erişilebilir kılmayı amaçlayan bir girişim. Girişim, Victor Ho ve Matt Doka tarafından kurulmuş. Yaklaşık altı yıldır faaliyet gösteren şirket, bir garajdaki iki adamadan, ülke çapında binlere yerel işletmeye hizmet veren global bir markaya dönüştü.

Fivestars, seri D yatırım turunda 52.5 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Girişim aldığı bu yatırım ile toplamda 145.5 milyon dolar toplam yatırıma ulaştı. Seri D yatırım turuna, Salt Partners liderlik etti. Yatırım turuna ayrıca, Lightspeed Venture Partners, DCM Ventures, Menlo Ventures and HarbourVest Partners’da dahil oldu.

Yatırım duyurusunda, Fort Lauderdale sağlıklı gıda mağazası Tropibowls’tan Natasha Teague, Fivestars platformunu “büyük bir yardım” olarak nitelendirdi.

Teague yaptığı açıklamada,” müşterilerimizle iletişim kurabilmenin ve güncellemeleri gerçek zamanlı olarak paylaşmanın değeri ölçülemez ” dedi. “Fivestars’ın geniş ağının ve ödeme teknolojisinin gücü, pandeminin bir sonucu olarak yeni ihtiyaçlarda gezinirken yeniden açılma sürecimizi sorunsuz ve cankurtaran haline getirdi.”

Yerel bazlı küçük işletmelerin dijitalleşmesi ve operasyonlarını online’a taşıması COVID-19 ile birlikte hayatta kalmaları için kritik bir hale geldi. Bakalım Fivestars benzeri girişimler ile bu süreç nasıl şekillenecek?

Stripe, Nijeryalı girişim Paystack’i 200 milyon dolara satın aldı

Önceki İçerik

Google, artık şarkıları mırıldansanız bile tespit edebiliyor

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir