Yatırım

Kripto donanım cüzdanı Ledger, 380 milyon dolar yatırım aldı

0
ledger

Fransız teknoloji ve donanım cüzdanı girişimi Ledger, Seri C turunu 380 milyon dolar yatırımla sonlandırdı.

T10 Holdings liderliğinde gerçekleşen tura, mevcut yatırımcılardan; Draper Associates, Draper Dragon, Draper Esprit, DCG, Korelya Capital ve Wicklow Capital eşlik etti. Yeni yatırımcılar arasında ise; Tekne Capital, Uphold Ventures, Felix Capital, Inherent, Financière Agache ve iAngels Technologies yer aldı.

Ledger, 2014 yılında güvenlik, kripto para birimleri ve girişimcilik alanlarında altyapıya sahip uzmanlar tarafından kuruldu ve blockchain uygulamaları için güvenli çözümler oluşturma düşüncesiyle faaliyetlerine başladı. Girişim, bu anlamda ilk olarak Ledger Nano S‘yi piyasaya sürdü.

Ledger Nano S, kripto varlıkları depolamak ve dijital ödemeleri almayı/göndermeyi sağlamak için geliştirilmiş sağlam güvenlik özelliklerine dayanan bir kripto donanım cüzdanı.

USB tipinde bir modele sahip olan cüzdan, istenilen bilgisayara kabloyla bağlanıyor ve cihaz üzerinde bulunan yan düğmelerle kripto işlemlerinin kontrol edilmesini ve doğrulanmasını sağlıyor.

Ledger’ın en önemli özelliği, işlemlerinizi Ledger Live arayüzü ile yaptıktan sonra cüzdanınızı bilgisayarınızdan ayırabiliyor olmanız. Böylelikle varlıklarınızı offline yani internet erişimi olmayan bir ortamda güvenle saklayabiliyorsunuz.

Ledger, şu ana kadar 3 milyondan fazla donanım cüzdanı sattı. Her ay 1.5 milyon kişi, kripto varlıklarınızı yönetmek için şirketin yazılım çözümü olan Ledger Live’ı kullanıyor. Girişim, küresel olarak tüm kripto para varlıklarının yaklaşık %15’ini güvence altına aldığını bile söylüyor.

Yeni ürünler piyasaya sürmeyi hedefleyen girişim, yeni yatırımıyla Ledger Live’a daha fazla DeFi özelliği eklemeyi ve genel olarak kripto ekosisteminin büyümesini desteklemeyi planlıyor.

PikselUp Oyun Girişimlerini Hızlandırma Programı başvuruları başladı

Önceki İçerik

Ev satın almayı kolaylaştıran Flyhomes, 150 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir