Girişim

KOBİ’lerin 3 dakikada e-ticaret sitesi kurmasını sağlayan platform: Goyomod

0
Goyomod

Günümüzün hiç durmayan sayılı sektörlerinden biri olan e-ticaretin günlük yaşamamızın büyük bir parçasını oluşturduğu aşikar. Gerek bilindik tekil markalar, gerek de Amazon gibi devler her gün milyonlarca kişiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Yeterli altyapıya sahip olan her şirket, eforsuz bir şekilde kendi sitesini oluşturup direkt satışa başlayabiliyor. Ancak belirli alanlarda sınırlı kaynağa sahip olan KOBİ’ler için aynısını söylememiz ne yazık ki mümkün değil. Hem kurulum sürecinde gereken zaman yatırımı, hem de diğer büyük platformların tekelci yaptırımları, bu işletmeleri kendi sitelerini kurmaktan alıkoyuyor. Tam bu anda ise devreye Goyomod giriyor.

Suat Yüksek, Mustafa Murat Arslan ve Ramazan Toprak tarafından 2019 yılında kurulan Goyomod, e-ticaret sitesi açmak isteyen herkes için hazırlanmış özel bir yazılım uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. 8 ayda geliştirilen platform, KOBİ’lere özel aylık ve yıllık kiralanabilir hazır e-ticaret sitesi temaları sunuyor. 3 dakikada e-ticaret sitesi açılmasını sağlayan Goyomod’un kullanıcıları, platformu ilk olarak 14 günlük ücretsiz tam sürüm imkanı ile deneyimliyor. Firmalar 3 dakika içinde e-ticaret sitelerini açtıktan sonra, hemen ürün eklemeye ve ödeme yöntemi entegrasyonunu yaparak satışlarına başlayabiliyor. 14 gün ücretsiz tam sürümü kullandıktan sonra aylık yada yıllık ödeme yaparak girişimin hizmetlerini kiralayabiliyorlar.

Goyomod ekibi

Soldan sağa, Goyomod kurucuları Suat Yüksek, Mustafa Murat Arslan ve Ramazan Toprak

Goyomod, önümüzdeki iki yılda Balkanlar ve Avrupa’ya açılmayı planlıyor

Global markete göz attığımızda site kurmak denince Squarespace, WooCommerce ve Wix gibi şirketler karşımıza çıkıyor. Ancak bu büyük isimlerin hiçbirinin odak noktasını KOBİ’ler oluşturmuyor. Zaten Goyomod’un 14 gün ücretsiz kullanım imkanı ve aylık ödeme sistemi, platformun e-ticarete atılmak isteyen herkes için rakiplerine kıyasla daha kucaklayıcı olduğunu gösteriyor. Girişim, yaptığı tüm işlemlerde küçük ve orta ölçekli firmaları hedef aldığının altını çiziyor.

Aktif olarak faaliyet gösterdiği yaklaşık 2 yılda tamamiyle kendi öz sermayesini kullanan Goyomod, şu ana kadar hiç yatırım almadı. 18 ayda 900 üyeye ev sahipliği yapan girişim, 85 e-ticaret sitesinin açılmasına yardımcı oldu. Ülkemizin e-ticaret ekosisteminde stabil adımlarla ilerleyen Goyomod’un hedefinde global pazar yer alıyor. Yeni tema seçeneklerini platformuna eklemeyi planlayan girişim, 2022 ve 2023 yılları arasında farklı dil seçenekleri ile Avrupa’ya ve Balkan ülkelerinin pazarlarına girmeyi amaçlıyor. Şu anda kurucu ekibiyle birlikte toplamda 5 çalışana sahip olan Goyomod’un iş gücünü genişletmesi de gelecek planları arasında yer alıyor.

3 boyutlu yazıcılar için kompozit üretim yapan Fortify, 20 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Yerli oyun stüdyosu Tosby Games, 500 bin dolar değerleme ile yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir