Yatırım

KOBİ’lere özel İK platformu Personio, 125 milyon dolar yatırım aldı

0
Personio
Personio çalışan ekibi

KOBİ’ler adına insan kaynakları platformu sunan Personio, Seri D turu kapsamında 125 milyon dolar yatırım aldı. Index Ventures ve Meritech öncülüğünde tamamlanan tura Accel ve Lightspeed Venture Partners eşlik etti. Geçtiğimiz yılın başlarında 500 milyon dolar değerlemeye sahip olan Alman girişim, yeni yatırımıyla birlikte bu sayıyı üçe katlayarak 1.7 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Avrupa içinde 3000’in üzerinde KOBİ’ye hizmet veren Personio, insan kaynakları oluşturmaya parası olmayan işletmelere all-in-one diyebileceğimiz bir platform sunuyor. 10-2000 çalışan arası işletmelere odaklanan girişim, işe alımdan maaş düzenlemesine kadar uzanan konu başlıklarında KOBİ’lere yardımcı olabiliyor. Bunu yaparken de masrafı minimum tutarak hizmetlerini değişken bütçelere göre optimize ediyor.

Sizlere son olarak geçtiğimiz yıl bahsettiğimiz Personio, 2016 yılında Almanya’da kuruldu. İlk 3 senesini yavaş ancak kapsamlı bir büyüme ile geçiren girişim, özellikle geçtiğimiz yıl önemli başarılara imza attı. Pandemi ile birlikte kepenklerini indiren sayısız işletme, müşterileri ve çalışanları ile olan iletişimi stabil tutmak için Personio’nun yardımına başvurdu. Artan talep sonrası Personio’nun yıllık geliri 2019’da kaydedilen geliri ikiye katladı. Girişime duyulan mevcut ilgi de bu finansal raporlardan sonra yükselişe geçti.

Kurulduğu günden beri aldığı en büyük yatırıma imza atan Personio, gelecek hedefleri hakkında resmi bir açıklama gerçekleştirmedi. Çoğu kişi, girişimin global bir açılım başlatarak işlem alanını Avrupa’nın da ötesine taşıyacağını düşünüyor.

Birleşik Krallığın Çiçeksepeti’si Bloom & Wild, 102 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Deliveroo, 180 milyon dolarla halka arz öncesi son yatırımını aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir