Kişiden kişiye araç kiralama platformu Rentiva, 2.2 milyon TL yatırım aldı

Kurulduğu 2017 yılından beri aracını kiraya vererek gelir elde etmek isteyen araç sahiplerine platform sunan Rentiva, yepyeni bir yatırım haberiyle başlıklarımıza konuk oldu. Yerli girişim, Keiretsu Forum Türkiye ve Galata Business Angels melek yatırımcılarından 2.2 milyon TL yatırım aldı.

Tura; Keiretsu Forum Türkiye yatırımcıları Halis Petrol, Halk Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Atilla, Erman Kumcu, Orhan Çetin, Ümit Karaarslan ile birlikte Galata Business Angels yatırımcılarından; Ahmet Faralyalı, Ata Uzunhasan ve Rentiva’nın mevcut yatırımcılarından Mustafa Demirkol, Ömer Yiğit Aykan, Güngör Köprülü, Onur Ergönen, Duygu Acar Yücesoy ve melek yatırımcı Bertan Karaimer katıldı.

122 binden fazla kayıtlı üye ve 10 binden fazla kayıtlı araç ile şimdilik sadece İstanbul’da hizmet veren Rentiva, araç sahiplerini güvenilir araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen kiracılarla buluşturuyor. Kiracılar, günlük kiralamaya ek olarak aylık kiralama imkanından da faydalanabiliyor. Yerli girişim, hem bireylere, hem de şirketlere sadece kullandıkları kadarını ödeyecekleri, dilediği zaman kiralamadan vazgeçip aracı iade edebilecekleri ve bunun için herhangi bir cayma bedeli ödemeyecekleri bir model sunuyor.

Rentiva’nın gelecek planları arasında globale açılmak yer alıyor

2020 yılında pandemiye rağmen 1 milyon TL işlem hacmi yaratan Rentiva, aldığı yatırımla birlikte ülkemizin ardından globalde güçlü bir marka olmak istediğini belirtti. Yaptığı açıklamada buna değinen Rentiva CEO’su Eren Alkış, kişiden kişiye araç kiralama iş modelinde doğrudan bir rakipleri olmadığının altını çizerek; “Rentiva, geleneksel araç kiralama şirketlerinden fiyat ve uygun lokasyon imkanı ile ayrışıyor. Hedefimiz İstanbul’un her mahallesinde birden fazla aktif araca sahip olmak. Bu da insanlara kendi mahallesindeki aracı kiralama imkanı sunuyor. Geleneksel araç kiralama şirketlerinin ofislerine gidip evrak işleri ile uğraşmak insanlar için zaman kaybı demek. Rentiva ile bir sokak ötedeki arabayı mobil uygulamalar üzerinden 5 dakikada kiralama imkanı insanlara daha cazip geliyor.” dedi.

Alkış, açıklamasının devamında; “2017 yılından beri kurucu ekibimiz ile birlikte Rentiva’yı büyütmeye ve geliştirmeye odaklandık. Çok doğru bir dönemde Keiretsu Forum Türkiye ve Galata Business Angels’ın güçlü yatırımcı kadrosundan yatırım aldık ve yeni dönemde aramıza katılan yatırımcılarımız ile birlikte Rentiva’nın büyümesini hızlandırmayı hedefliyoruz. Yeni yatırımcılarımıza ek olarak mevcut ortaklarımızın da yatırım turuna katılarak bize olan güvenlerini göstermeleri bizim için çok önemli oldu. Amacımız yerelde ve globalde güçlü bir marka haline gelmek.” cümlelerine yer verdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir