Yatırım

Khosla Ventures, 1.1 milyar dolar yatırım yapacağı yeni fonunu duyurdu

0
Khosla Ventures
Khosla Ventures kurucusu Vinod Khosla

Silikon Vadisi girişimlerine yaptığı yatırımlarla bilinen Khosla Ventures, 1.1 milyar dolar yatırım yapacağı yeni fonunu oluşturmaya başladığını borsaya bildirdi.

2004 yılında Vinod Khosla tarafından kurulan Khosla Ventures, ilk yıllarında enerji odaklı girişimlere yatırım yapmış ve sonra da yazılım şirketlerine yönelmişti. 2010’lara girdiğimizde uygulama temelli hizmet girişimlerine odaklanan şirket, büyük oranda başarı elde ederek birçok exit’e imza atmıştı.

Şirketin yatırımcısı olduğu unicorn statüsüne ulaşan ya da exit gerçekleştiren girişimlerin arasında; dijital kredi girişimi Affirm, nükleer teknoloji geliştiricisi Commonwealth Fusion Systems, teslimat girişimi DoorDash, market alışverişi uygulaması Instacart ve güvenlik teknolojisi girişimi Okta gibi isimler yer alıyor.

Köklü geçmişini yönetim kurulunda yer aldığı girişimlerle ortaya koyan Khosla, yeni fonuyla da uzun süre adından bahsettirecek nokta atışı yatırımlar yapmayı planlıyor. Amerika genelindeki girişimlere odaklanması beklenen fonun, spesifik olarak hangi kulvarlardaki girişimlere odaklanacağı bilinmiyor.

Enhencer, 18 milyon TL değerleme ile 1.5 milyon TL tohum yatırım aldı

Önceki İçerik

Dikey tarım girişimi Plenty, 140 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir