İsrailli yazılım girişimi EasySend, Intel’den 16 milyon dolar yatırım aldı

Sıfır kod mottosuyla birlikte sigorta şirketlerine yazılım platformu ve bulut hizmeti sağlayan EasySend, Intel öncülüğünde 16 milyon dolar yatırım aldı. Vertex Ventures ve Menora Insurance da yatırımda rol oynayan isimler olarak dikkat çekti.

Kurulduğu günden beri ilke defa yatırım alan İsrailli girişim, belki de son bir haftada bahsettiğimiz girişimler arasındaki en stabil gelir modeline sahip. Hatta girişimin temel aldığı B2C modeli o kadar sağlam ki, uzmanlar girişimin hiç yatırım almadan önümüzdeki 3 seneyi bile geçirebileceğini düşünüyor. Öyleyse girişim neden yatırım aldı?

EasySend CEO’su Tal Daskal, girişimin aldığı yatırımın motivasyonunu farklı marketlere girme isteği olarak açıklıyor. EasySend’in şu an sigorta şirketlerine sağladığı hizmet ve platform oldukça kapsamlı olsa da farklı marketlere kolaylıkla entegre edilecek kadar kapsamlı değil. Bu sebeple EasySend’in farklı marketlere spesifik yeni programlar hazırlaması lazım. İşte yeni yatırım da burada devreye giriyor.

Daskal, yatırım sonrası yaptığı açıklamada girişimin yeni hedefinin, telekom şirketlerini de hizmet alanına almak olduğunu belirtti. Telekom şirketlerinin hemen ardından seçili bankalar ve bu bankalara özel iş birlikleri gelecek.

Yatırımın büyük bir kısmı yeni sektörlere yapılacak olan hamlelere harcanırken geriye kalan para ekibin büyümesi adına harcanacak. Asya, Avrupa ve Amerika‘da işe alımlar gerçekleştirmeyi planlayan girişim, pazarlamaya odaklanan uzman bir ekip de oluşturacak.

Özellikle İsrail marketine yönelik önemli yatırım gerçekleştiren Intel, yatırım yaptığı girişimleri satın almasıyla biliniyor. Şirketin yatırım yaptıktan sonra satın aldığı girişimlerin arasında Mobileye ve Moovit gibi bilindik isimler var.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir