Yatırım

İşletmeler için kodsuz yazılım araçları sunan Bryter, 66 milyon dolar yatırım aldı

0
Bryter

Yazılım odaklı operasyonlar yürüten işletmeler için açık kod uygulamaları oldukça önemli. Bu alanda operasyonlar yürüten GitHUB gibi isimler yazılımcılar için kilit çözümler sunuyor. Açık kodlu uygulamalara ek olarak son dönemde kodsuz yazılım araçları sunan girişimler de ciddi bir ivme kazanmış durumda. Geçtiğimiz günlerde Zapier’in kodsuz yazılım eğitimi veren Makerpaid’i satın alma haberini sizlerle paylaşmıştık. Bugün başlıklarımızda işletmeler için kodsuz yazılım araçları sunan başka bir girişim olan Bryter var.

Berlin merkezli Bryter, Seri B turunda 66 milyon dolar yatırım aldı. Tiger Global liderliğinde gerçekleşen tura; Accel, Dawn Capital, Notıon Capital ve Cavalry Ventures katıldı. Ayrıca, Datadog’un CPO’SU Amit Agharwal; Qlik’in eski CEO’su Lars Björk; Seal Software’in kurucusu ve CEO’su Ulf Zetterberg; ve Eski ServiceNow global SVP James Fitzgerald da melek yatırımcılar olarak turda rol aldı.

Alman girişim, iş uzmanlarının dijital uygulamalar oluşturmasını sağlayan kodsuz bir hizmet otomasyon platformu olarak faaliyet gösteriyor. Kodsuz platformlar, kurumsal ekiplerin dijital dönüşüme katılabileceği ve hizmetlerini programlama olmadan self servis uygulamalarına dönüştürebileceği anlamına geliyor. Girişim, özellikle karmaşık kararları ve iş akışlarını otomatikleştirmek için yazılımlarını kullanan hukuk, muhasebe ve finans profesyonellerine yönelik hizmet veriyor.

Girişim, platformunun uygulandığı alanların; vergi, gizlilik, güvenlik, satın alma, yönetim ve İK gibi alanları içerdiğini aktarıyor. Sanal asistanlar, sohbet botları ve etkileşimli self servis araçları Bryter’ın yazılımlarından faydalanabiliyor. McDonalds, ING, Deloitte ve KPMG gibi küresel markalar, dijital faaliyetleri için Bryter’ı kullanıyor. Girişimin hizmetleri insanların yerini almıyor; ancak bilgileri işlemek ve belirli görevleri yerine getirmek için harcanan zamanı büyük ölçüde azaltıyor.

Tiger Global’in ortağı John Curtius, Bryter’ın üst düzey bir yazılım şirketinin tüm özelliklerine sahip olduğunu aktardı. Bryter’ın müşterilerinden gelen geri bildirimler sonucunda olumlu sonuçlar doğurduğunu ve şirketin önümüzdeki yıllarda yeni zirvelere ulaştığını görmekten heyecan duyacaklarını açıklamasına ekledi.

Fazla Gıda’dan tasarrufa yönelik yeni uygulama: FAZLA

Önceki İçerik

Not alma uygulaması Mem, Andreessen Horowitz liderliğinde 5.6 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir