Yatırım

İş yerlerinde mental sağlık desteği sağlayan Unmind, 47 milyon dolar yatırım aldı

0
unmind

İş yerlerindeki mental sağlık problemlerine yönelik destek hizmetleri sağlayan Unmind, 47 milyon dolar yatırım aldı. 

Artan iş yoğunluklarında kurumsal şirket çalışanlarının karşılaştığı en büyük problemlerin başında artan mental sağlık sorunları geliyor. Geçtiğimiz günlerde bu alanda faaliyet gösteren girişimlerden Lyra Health’ın yatırım haberini sizlerle paylaşmıştık. Bir başka mental sağlık girişimi olan Unmind, Seri B turunda 47 milyon dolar yatırım aldı.

Araştırma ve geliştirme çalışmalarının devamlılığını sağlamak için gerçekleştirilen tur, İngiltere’de büyüme yatırımları noktasında şu anda çok aktif bir yatırımcı olan EQT Ventures tarafından yönetildi. Ayrıca, Sapphire Ventures ve önceki yatırımcılar Project A, Felix Capital ve True da yatırım turuna katıldı.

Unmind, Lyra Health’den farklı olarak iş yerlerindeki mental sağlık problemlerine yönelik çözüm önerileri sunuyor. 2016 yılında Londra’da kurulan girişim, faaliyetlerini iş yerleri ve ofis ortamları ile sınırlıyor. Platform, daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat için insanları güçlendirirken dünya çapında organizasyonların daha yüksek çalışan performansı elde etmesine de yardımcı oluyor.

Unmind’in hizmetleri ile çalışanların depresyon, anksiyete, uykusuzluk ve kendi zihinsel sağlık durumlarını keşfetmelerine yardımcı olunuyor. Girişim bunu mental sağlık problemleri için oluşturulmuş bir dizi soru etrafında sağlıyor. Bunun sonuçlarını ele almaya başlamak için uygulama ile tavsiye ve içerik sunuyor. Ayrıca, uygulamadaki anonimleştirilmiş verileri işverenlerle paylaşarak çalışanlarının ihtiyaçlarına nasıl daha iyi cevap vereceklerini düşünebilecekleri bir hizmet sunuyor.

Mental sağlık konusu özellikle kurumsal şirketler açısından önemli bir konu olarak gündemdeki yerini koruyor. Unmind bakalım uygulaması ile şirketlerin bu sorununa verimli bir çözüm geliştirilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Healthtech girişimi Huma, Seri C turunda 130 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Lüks markaların e-ticaret platformu Lyst, 500 milyon dolar değerleme ile 85 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir