Teknoloji

Intel, yeni kampanyasında Apple ile alay ediyor

0
intel

Teknoloji dünyasında yan yana görmeye alışık olduğumuz iki teknoloji şirketi Apple ve Intel karşı karşıya geldi. Intel, son yaptığı reklam kampanyasında işleri daha ileri bir seviyeye taşıyarak Apple ile dalga geçmeye başladı.

Yeni kampanya, Apple işletim sistemlerini tiye almak adına yalnızca Windows bilgisayarların yapabileceklerinden bahsediyor. Ayrıca Apple’ı hedef alan bu reklamlarında Intel, Microsoft’un Surface reklamlarında kullandığı slogana benzer bir slogan benimsiyor.

Kampanyanın bir başka öne çıkan reklamıysa, Windows’ların Mac’lerden daha geniş bir oyun ve kullanım yelpazesi olduğu yönünde. Mac’lerin mühendisler ve oyun severler için iyi bir tercih olmadığının üstünde ısrarla duran şirket, geçen yıl Apple’lardan kaldırılan Rocket League oyununa da gönderme yaptı. Bu göndermede şöyle bir slogan tercih edildi: “Hem roket fırlatmasına güç verip hem de Rocket League oynayabiliyorsanız Mac kullanmıyorsunuzdur.”

Kampanya, web reklamlarına ek olarak, günümüz dünyasının en önemli işbirlikçilerinden olan Youtuber‘lar ile de ortak bir çalışma yürütüyor. YouTuber Jon Rettinger ile yapılan bu ortaklıkta M1 MacBook yerine normal bir dizüstü bilgisayara sahip olmanın getirdiği standart USB bağlantı noktaları, dokunmatik ekran, eGPU desteği gibi avantajlara dikkat çekiyor.

Bu arada Apple, Intel işlemcilerden Apple işlemcilere geçişin 2022 yılı sonunda tamamlanacağını söylüyor. Bu hamleyle şirketin artık Intel’le çalışan bilgisayarı kalmayacak. Zaten Intel’in Apple’a karşı yaptığı bu hamlede kaybedecek bir şeyinin olmadığı çok açık.

Biyoteknoloji girişimi Immunai, 60 milyon dolar Seri A yatırımı aldı

Önceki İçerik

Akıllı lojistik girişimi Kargo, 6 milyon dolar tohum yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir