Yatırım

İngiltere merkezli çevrimiçi market Ocado, Oxbotica’ya 13.8 milyon dolar yatırım yaptı

0
Ocado

Dünyanın COVID-19 nedeniyle evlere kapanmasının ardından, çevrimiçi marketler ile ilgili haberlere neredeyse her gün rastlar olduk. Bugün başlıklarımızda kendine yer bulan Ocado da bu sektörde faaliyet gösteren isimlerden biri. Marketlerin sipariş ve teslimat operasyonlarını oluşturmalarına ve yürütmelerine yardımcı olmak için dijital altyapılar sunan Birleşik Krallık merkezli Ocado, otonom sürüş sistemleri geliştiren Oxbotica’dan 13.8 milyon dolar yatırım yaptı.

Ocado, yaptığı bu yatırımı, paketleme depolarının içindeki ve çevresindeki operasyon araçlarının otonom olmasına yardımcı olacak bir hamle olarak görüyor. Girişim, insanların evlerine market siparişleri teslim eden son kilometre araçlarına kadar tüm operasyonlarında çalışacak yapay zeka destekli sistemler geliştirmeyi planlıyor.

Ocado ileri teknoloji şefi olan Alex Harvey yaptığı açıklamada; “Hem bizim, hem de ortaklarımızın hizmet sunum operasyonlarını dönüştürme potansiyeline sahip otonom çözümler geliştirmek için Oxbotica ile çalışma fırsatı yakaladık. ”dedi. Harvey, Oxbotica ile olan bu işbirliğine ek olarak Ocado’nun otonom araç yeteneklerini büyütüp geliştirdikçe daha fazla yatırım ve ortaklıklar aramaya devam edeceğini de belirtti.

Oxbotica’nın kurucu ortağı ve CTO’su Paul Newman yaptığı açıklamada; “Yeni yatırım, Oxbotica ve Ocado’nun ortaklığını güçlendirmek adına mükemmel bir fırsat. Her iki şirketin en son bilgi ve kaynaklarını birleştirerek vizyonumuzu hayata geçirmeyi umuyoruz.” cümlelerine yer verdi.

Otonom hava araçları geliştiren Xwing, 40 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Satış planlama platformu Chili Piper, 33 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir