Yatırım

İngilizce özel ders platformu Ringle, 18 milyon dolar yatırım aldı

0
Ringle

Dil öğrenimi sınırların yavaş yavaş ortadan kalktığı günümüzde temel bir gereksinim olmaya başladı. Bu noktada birçok kişi dil yetkinliklerini geliştirmek için yeni yöntemler arayışına girdi. Özellikle İngilizce öğrenimi noktasında yeni girişimlerin yoğunluğu oldukça fazla. Bu yeni isimlerden birisi de Ringle.

Seul merkezli İngilizce özel ders platformu Ringle, Seri A turunda 18 milyon dolar yatırım aldı. Girişimin değerlemesini 90 milyon dolara çıkaran tura, Must Asset Management liderlik etti.

Ringle, bire bir İngilizce özel ders platformu olarak Güney Kore‘de kuruldu. Girişim ilk başta iş İngilizcesi ve mülakat hazırlığı gibi kurslarla yetişkinlere odaklanarak kendisi için niş bir pazar oluşturdu. Güney Kore merkezli girişim, şu anda ilkokulda okuyan çocuklar için bir program başlatmaya hazırlanıyor. Girişim, ayrıca Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çevrimdışı eğitim alanları açmayı planlıyor.

Ringle kullanıcıları 7 aşamada İngilizcelerini geliştirebiliyorlar. Öncelikle kullanıcılar, kendilerine uygun bir tarih ve saat belirleyerek platformu kullanmaya başlıyorlar. Daha sonrasında, kendi ilgi alanlarına uygun bir eğitmeni seçiyorlar. Bir sonraki aşamada ise, kullanıcılar kendi ilgi alanlarına uygun olarak bir materyal seçimi yapabiliyor ya da serbest konu seçeneği ile herhangi bir konu hakkında konuşabiliyorlar. Daha sonrasında materyalleri okuyarak, diledikleri soruyu seçebilme imkanına sahipler. Son olarak kullanıcıların tek bir ekran üzerinden eğitmenlerin düzeltmelerini ve yorumlarını takip edebilmeleri de mümkün.

Ringle, 700 eğitmen ve 100.000 aktif kullanıcıya sahip

Ringle, şu anda resmi olarak onaylanan 700 eğitmene ve 100.000 aktif kullanıcıya sahip. Bire bir canlı video oturumları ile İngilizce öğrenen öğrencilerinin yaklaşık %30’u ABD, İngiltere, Japonya, Avustralya ve Singapur da dahil olmak üzere Kore dışında bulunuyor.

Ringle, Stanford Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nden MBA’ye sahip olan Seunghoon Lee ve Sungpah Lee tarafından kuruldu. İkili Ringle’ı, ABD’de eğitim görürken ana dili İngilizce olmayan, yüksek lisans öğrencileri olarak karşılaştıkları zorluklara dayanarak geliştirdiler. Girişim, ilk olarak kariyerlerinde veya akademide çalışmalarına devam eden profesyonellere hizmet etmek için oluşturuldu. Şu anda ise çok daha geniş bir kapsamda hizmet veriyor. Girişimin kullanıcıları arasında Google, Amazon, BCG, McKinsey ve Samsung Electronics gibi şirketler için çalışan kişiler bulunuyor.

Elektronik imza girişimi Yousign 36.6 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Amerikan edtech Nexford University, Seri A öncesinde 10.8 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir