Yatırım

IBM, performans ölçüm girişimi Instana’yı satın aldı

0
IBM

Dünyanın en köklü teknoloji şirketlerinden biri olan IBM, 185. satın alımını gerçekleştirdi. Amerikan şirket, bulut odaklı yatırımlarının bir parçası olarak performans ölçüm programları geliştiren Instana‘yı satın aldı. İki taraf da satın alımın finansal detayları hakkında henüz açıklama yapmadı.

Hatırlarsanız IBM henüz ocak ayında CEO’sunu değiştirerek başlıklarımızda yer edinmişti. Yeni rolüne hızlıca ayak uyduran Arvind Krisha, bulut teknolojilerine verdiği öneme değinerek bir nevi bu gibi satın alımların sinyalini vermişti. Hatta yönetim kurulu üyeleri de Krisha’nın bu alandaki becerilerinin altını çizerek; “Yapay zeka, bulut, kuantum hesaplama ve blockchain gibi önemli teknolojilerimizi geliştirmede önemli bir rol oynayan parlak bir teknoloji uzmanı. Aynı zamanda yarının işini kurarken bugün kazanabilen mükemmel bir operasyonel lider.” demişti.

Aradan geçen 10 ayın ardınan IBM sözünü yerine getirdi ve yeni CEO’suyla birlikte bulut teknolojilerine yönelik ilk adımını attı. Geliştirdiği denetim ve hata kontrol yazılım hepsini bulut tabanlı oluşturan Instana, IBM’ın hedeflediği bulut modeline büyük katkıda bulunacak. Girişimin sahip olduğu teknolojiler, IBM’in oluşturmaya çalıştığı altyapıda yapay zeka odaklı önemli temeller atacak. Bunun da yanında şirketin bulut veri depolama konusunda yaşadığı zorluklara çeşitli çözümler getirecek.

Chicago ve Munich olmak üzere iki farklı ofisten faaliyet gösteren Instana, son olarak 2018 yılında Seri C turunu tamamlamış ve 30 milyon dolar yatırım almıştı.

Affirm halka arz ediliyor

Önceki İçerik

Amazon’da satış yapan markaları büyüten SellerX, 118 milyon dolar tohum yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir