Yatırım

Hint fatura ödeme platformu CRED 81 milyon dolar yatırım aldı

0
CRED

Üyelerini kredi kartı faturalarını zamanında ödemeleri için ödüllendiren fatura ödeme platformu CRED, 81 milyon dolar yatırım aldı.

Ödeme platformlarının hızla arttığı şu günlerde CRED, rakiplerine kıyasla farklı çözümler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde ödeme yönetimleri üzerine çözümler sunan Cashfree’nin yatırım haberini sizlerle paylaşmıştık. CRED de Cashfree’nin ardından yatırım alan bir başka ödeme platformu.

Hint girişim, üyelerini kredi kartı faturalarını zamanında ödemek için ödüllendiren bir fatura ödeme platformuna sahip. Girişimin üyeleri, kredi kartı faturalarını CRED’in yardımıyla ödedikten sonra önde gelen markaların özel ödüllerine ve deneyimlerine erişebilmekte.

Yatırım sonrası yapılan röportajda konuşan girişimin kurucusu Kunal Shah, “CRED’İN yaklaşık yüzde 10’unun şu anda çalışanlara tahsis edildiğini ve kazanılmış hisse senetlerine sahip olanların, ilk ESOP likidite programında hisselerinin yüzde 50’sine kadar satma hakkına sahip olduğunu,” dile getirdi.“ Ayrıca Shah, “Girişimlerin çalışanlar da dahil olmak üzere her hissedar için zenginlik yaratmayı düşünmesi gerektiğine,” inandıklarını belirtti.

Hint girişim, müşteri tabanını geçen yıl yaklaşık 5.9 milyona çıkardı ve böylelikle Hindistan’daki kredi karti sahibi tabanınyaklaşık yüzde 20’sine ulaşmış oldu. CRED, aldığı bu 81 milyon dolar yatırım ile bakalım potansiyelini ne seviyeye taşıyacak? Bekleyip göreceğiz.

XCMG ve Tsingshan Group’tan elektrikli otomobil projesine 843 milyon dolar yatırım

Önceki İçerik

TikTok, 12 yaşındaki İngiliz bir kızla davalık oldu

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir