Yatırım

Hint et ve deniz ürünleri satıcısı Licious, 192 milyon dolar yatırım aldı

0
Licious

Taze et ve deniz ürünleri satan Licious, Temasek ve Multiples Private Equity liderliğinde gerçekleşen Seri F turunda 192 milyon dolar yatırım aldı. 3one4 Capital, Bertelsmann India Investments, Vertex Growth Fund ve Vertex Ventures’ın eşlik ettiği tur sonrası girişimin değerlemesi 650 milyon dolara çıktı.

6. yaşını doldurmaya hazırlanan Hindistan merkezli Licious, mobil uygulaması ve web sayfası üzerinden taze et ve deniz ürünleri satıyor. Yemeksepeti ve DoorDash gibi isimlerle benzer çalışma modeline sahip olan girişim, direkt yemek satmak yerine yemek yapmak için gerekli olan et ve deniz ürünlerini müşteriye ulaştırıyor. Girişimin taze ürün skalası, sostan yumurtaya ve kırmızı etten somona kadar uzanan birçok kategoriyi kapsıyor.

Tüm bunların yanında Licious çeşitli yemekler için hazır hale getirilmiş ürünler de satıyor. Marine edilmiş deniz mahsülleri veya soslanmış şiş tavuk bulmak da tıpkı bütün tavuk bulmak kadar kolaylaşıyor. Böylelikle girişim kullanıcılarının ne yiyeceğini kararlaştırmasına yardımcı oluyor.

Son 12 ay içinde %500 büyüyerek 2 milyon kullanıcıya ulaşan Hint girişim, aldığı yatırımla birlikte yeni coğrafyalara açılacak. Bu hamleye ek olarak teknolojik altyapısını geliştirmek için de çeşitli çalışmalara imza atacak.

İsveçli espor devi MTG, Hint mobil oyun geliştiricisi Playsimple’ı 360 milyon dolara satın aldı

Önceki İçerik

Yerli kitlesel fonlama platformu Fongogo, 3.5 milyon TL yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir