Hindistan’ın Wattpad’i Pratilipi, 48 milyon dolar yatırım aldı

Hindistan merkezli hikaye paylaşma platformu Pratilipi, Güney Kore merkezli oyun şirketi Krafton liderliğinde gerçeklen Seri D turunda 48 milyon dolar yatırım aldı.

Girişimin şu ana kadar aldığı toplam yatırım miktarını 78.8 milyon dolara yükselten tura, Omidyar Network India ve Pratilipi CEO’su Ranjeet Pratap Singh dahil oldu. Unacademy’den Hemesh Singh ve Gaurav Munjal, Locus’dan Nishith Rastogi, Meesho’dan Vidit Aatrey, Udhyam’dan Mekin Maheshwari ve NoBroker’dan Amit Agarwal da melek yatırımcı olarak tura katıldı.

Pratipili; okuyucuları, yazarları ve onların hikayelerini bir araya getiren bir girişim. Milyonlarca insan, sevdikleri dilde hikayeleri keşfetmek ve yazdıkları hikayeleri paylaşmak için Pratilipi’yi kullanıyor. Girişim, şu anda 12 farklı dile yayılan bir içerik kütüphanesine ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak 370.000’den fazla yazar ve 30 milyondan fazla okuyucu içerikleri tüketmek için her ay platformu kullanıyor.

Yazarlar platform üzerinden çalışmalarını okuyucular ile nasıl paylaşabileceklerini seçebiliyorlar. Yazarlar isterlerse ücretsiz, isterlerse de abonelik ücreti ile okuyucularının içeriklerine ulaşmalarını sağlayabiliyor.

Girişim, aldığı 48 milyon dolar yatırımı Hindistan dışında yürüttüğü hizmetlerini genişletmek için kullanacak. Hali hazırda girişimin kullanıcılarının büyük çoğunluğu Hindistan dışında bulunuyor. Şimdiye kadar genişlemeye odaklanmayan girişim, şimdi diğer pazarlardaki içerik oluşturuculara ve okuyuculara ulaşmayı amaçlıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir