Yatırım

Hindistan merkezli yatırım platformu Groww, 30 milyon dolar yatırım aldı

0

Hindistan merkezli yatırım platformu Groww, Seri C turu kapsamında 30 milyon dolar yatırım aldı.

Hindistan, 150 milyonun üzerinde dijital ödeme sistemi kullanıcısı ile dikkat çeken bir ülke. Ancak, bu kullanıcıların sadece 20 milyonu yatırım fonlarına ya da hisse senetlerine yatırım yapıyor. Hindistan merkezli Groww bunu değiştirmek için ortaya çıkan bir girişim.

Groww, yatırımcıların ya da yatırım yapmak isteyen kullanıcıların elektronik olarak hesap açmasına, yatırım fonlarında işlem yapmasına ve çevrimiçi hisse senedi işlemleri yapmasına olanak tanıyan bir platform. Yani girişim, bir nevi Hindistan’ın Robinhood‘u. Groww, 100’den fazla ekip üyesi ve 4.6 uygulama puanı ile dikkat çekiyor.

Girişim, perşembe günü yaptığı açıklama ile Seri C turunda 30 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turuna Y Combinator’ın büyüme aşaması yatırım fonu YC Continuity liderlik etti. Ayrıca, tura mevcut yatırımcılar Sequoia India, Ribbit Capital ve Propel Ventures da dahil oldu. Girişim, bu yatırım ile birlikte kurulduğu günden bugüne elde ettiği yatırımı 59 milyon dolara yükseltmiş oldu.

Hindistan girişimcilik ekosisteminde özellikle online ödeme sistemlerinde ve para merkezli platformlarda ciddi bir artış söz konusu. Bakalım Hindistan, online ödeme sistemlerinin ve yatırım dünyasının Wall Street’i olabilecek mi?

Instagram, uygulama arayüzünde değişikliklere gidiyor

Önceki İçerik

Erken aşama oyun girişimlerine yatırım yapacak olan WePlay Ventures kuruldu

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir