Girişim

helo! Bodrum, ilk girişim hızlandırma programını gerçekleştirmeye hazırlanıyor

0
helo!

Erken aşama girişimlerin yatırıma hazırlık ve yatırım süreçlerinin yönetilmesi aşamalarında çok yönlü desteği sağlayan helo!, girişim hızlandırma ve geliştirme programlarından ilkini Bodrum, İstanbul ve dijitalde eş zamanlı olarak gerçekleştirecek.

helo!’nun yeni duyurduğu hızlandırma programına kabul edilen girişimlerin ihtiyaçları çok yönlü analiz edilerek; iş modeli, pazarlama, yazılım, ürün geliştirme, satış, hukuk, finans ve daha birçok alanda uçtan uca destekler sunulacak. Program sonunda girişimlere yatırım gerçekleştireceğini duyuran helo!, girişim destek paketi adı altında toplamda 250 bin dolar yatırım yapacak.

Mart’ta başlayacak olan Girişim Hızlandırma ve Geliştirme Programı helo! Bodrum, Wellness, FinTech, Tarım ve SaaS odaklı girişimler başta olmak üzere, değer yaratma odaklı girişimlerin başvurularını bekliyor. Programın ilk duyurulan paydaşları ise wellness sektörüne önderlik eden “TheLifeCo” ile sermaye piyasaları ve finans sektöründe öncü “Gedik Yatırım”.

Girişimcilik dünyasının deneyimli isimlerin girişimlerin değer yaratma süreçlerinde mentorluk yapmak üzere girişimcilerle bir araya geldiği helo!, aynı zamanda alanında uzman superhero’lar ile girişimleri gelişim süreçlerinde destekleyecek. Böylelikle helo! Bodrum; Ersin Pamuksüzer, Koray Bahar, Dilek Dayınlarlı, Onur Topaç, Barış Özistek, Ayşe İnal, Erhan Topaç, Ali Servet Eyüboğlu, Duygu Öktem Clark gibi birçok ekosistem oyuncusuna ev sahipliği yapacak.

TechOne, Angel Effect ve 500 İstanbul gibi önemli isimler programa destek olacak

6 ay boyunca iş modeli ve takım geliştirme, pazara çıkış stratejileri, pazar testleri, yatırım süreçlerinin yapılandırılması gibi başlangıç aşamalarından geçecek olan girişimler, program boyunca helo!’nun iş ortağı konumundaki yatırım fonlarıyla da yakın temas halinde olacaklar. Programa destek olan hiVC, Angel Effect, ScaleX Ventures, Boğaziçi Ventures, TechOne, Lima Ventures, 500 İstanbul, 212 girişimlerin erken aşamadan büyüme aşamasına kadar fonlanma ve yatırım süreçlerinin hızlandırılması konusunda aktif rol oynayacaklar; bununla birlikte programın ana ortaklarından Gedik Yatırım da büyüyen girişimlerin halka arz aşamasında yoğun destek sağlayacak.

Bodrum’da girişimcilik dünyasının yeni adresi olan helo! Bodrum kurucu ortaklarından Ersin Pamuksüzer: “Erken aşama girişimlerin belirsizliklere karşılık kazanan iş modeli geliştirme yolculuklarında ihtiyaç duyduğu tüm araçları ve yapıları bir araya getiriyoruz. Girişimler hayallerine doğru emin adımlarla yürürken başta iş modeli olmak üzere birçok konuda destekleyici yol arkadaşı olarak onlarla birlikte hareket edeceğiz ve bir sonraki büyüme adımında ihtiyaç duydukları yatırıma da ulaşmaları için gerekli ortamı sağlayacağız” dedi.

helo! Girişim Geliştirme ve Hızlandırma Programı, 14 Mart 2021 tarihine kadar girişimini bir sonraki aşamaya taşımak isteyen girişimcilerin başvurularını bekliyor.

Genetik şirketi BGI Group, Çin hükümetinden 300 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Online yatırım platformu FUNDtastic, 7.7 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir