Yatırım

Healthtech girişimi Huma, Seri C turunda 130 milyon dolar yatırım aldı

0
Huma
Huma product trio

Sağlık teknolojileri girişimi Huma, “evde hastane” ve “merkezi olmayan klinik” serüveninde Seri C turunu 130 milyon dolar yatırım alarak kapattı. Hitachi’nin liderliğindeki tura mevcut yatırımcılar arasında yer alan Samsung, Sony ve Unilever katıldı.

Koronavirüs salgını dijital sağlık hizmetlerine geçişi hızlandırıyor ve yatırımcılar bu alanda yatırım yaparak ilerlemeye çalışıyor. İngiltere’deki bazı hastanelerde kapasitenin iki katına çıktığını ve doktorların pandemi sırasında daha fazla hasta görmesine izin verdiğini iddia eden Londra merkezli Huma, hastaların bir mobil uygulama aracılığıyla uzaktan izlenmesini sağlıyor.

Tıp ve teknoloji dünyasını birbirine bağlayan Huma, hastaların akıllı telefonlardan glikoz değerlerini, kan basıncını veya oksijen satürasyonunu ölçen teşhis araçlarının verileine ulaşmasını sağlıyor.

Şirketin amacı, sağlık hizmetlerini dağıtmak ve daha fazla hastanın evde tedavi görmesini sağlamak ve böylece bir hastanenin aynı anda bakabileceği kişi sayısını artırmak.

Hastaların sağlık durumundaki kötüleşmeleri yakalayabilen ve hastaneye gitme konusunda uyaran şirket; AstraZeneca, Bayer ve Janssen gibi önde gelen yaşam bilimi şirketleriyle ve Stanford Medicine, Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health ve University of Cambridge gibi akademik kurumlarla birlikte çalışıyor.

Huma, kısa süre önce Financial Times tarafından Avrupa’nın en hızlı büyüyen sağlık hizmeti şirketi seçildi. Şirket, üç ulusal hükümetin (İngiltere, Almanya ve BAE) güvenilir bir sağlık teknolojisi ve yenilik ortağı olarak itibarını kazandı.

Seri C turuyla gelen yatırım ABD, DACH bölgesi ve Asya’daki büyümeyi hızlandırmanın yanı sıra araştırma ve geliştirmeye daha fazla yatırım yapmak için kullanılacak.

Şirketin CEO’su Dan Vahdat, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: Bu tur, Huma’nın gelişiminde çok önemli bir an. Dünya çapındaki insanların daha uzun ve daha dolu yaşamlar yaşamasına yardımcı olma misyonumuzda bizi destekleyecek istisnai ortaklarımız ve stratejik yatırımcılarımız var. Şimdi değişimin hızını artırmak ve dünya çapında daha iyi bakım ve araştırma için yenilikler yapmaya devam etmek istiyoruz.

YouTube Shorts için içerik üreticilerine 100 milyon dolar destek sağlanacak

Önceki İçerik

İş yerlerinde mental sağlık desteği sağlayan Unmind, 47 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir