GrubMarket, 500 milyon dolar değerleme ile 60 milyon dolar yatırım aldı

Marketlere ve tüketicilere yönelik gıda odaklı B2B ve B2C platformuyla bilinen GrubMarket, Seri D turu kapsamında 60 milyon dolar yatırım aldı. 20 milyon dolar hedefle başlatılan tur, BlackRock, Reimagined Ventures, Trinity Capital Investment, Celtic House Venture Partners ve mevcut yatırımcıların katılımıyla tamamlandı. Seri D sonrası GrubMarket’in değerlemesi 500 milyon doların üstüne çıktı.

Gıda tedarik zincirinde “çiftlikten masaya” mottosu ile bilinen Amerikalı girişim, son olarak geçtiğimiz yıl 28 milyon dolar yatırım almıştı. Hatta alınan yatırım GrubMarket’in halka arz edilmesine yönelik bir hareket olarak görülmüştü. Ancak girişim, 1 senenin ardından halka arza yönelik herhangi bir hamle gerçekleştirmedi. Üstelik girişimin üst düzey yöneticileri de yapılan birçok açıklamada böylesine kapsamlı bir hamlenin yakın gelecekte yaşanmayacağının altını çizdi.

Yatırımın ardından konuşan GrubMarket CEO’su ve kurucusu Mike Xu da geçmiş konuşmaları destekleyerek planlarının çok daha farklı olduğunu belirtti. Xu, yaptığı açıklamada; “GrubMarket’in başarı hedefi yıllık 100 milyar dolar satış yapmak. Bunu başarana kadar sıkı çalışmaya devam edeceğim; ister 50, ister 15 senemi alsın.” dedi.

GrubMarket’in hizmet zinciri an itibariyle 2.000 kurumsal şirketi, 8.000 restorantı ve 500’den fazla marketi kapsıyor. Girişimin tedarik listesi; Whole Foods, Kroger, Albertson, Safeway, Sprouts Farmers Market, Raley’s Market, 99 Ranch Market, Blue Apron, Hello Fresh, Fresh Direct, Imperfect Foods, Misfit Market, Sun Basket ve GoodEggs gibi bilindik isimlere sahip.

Alınan yatırımla birlikte GrubMarket’in ne gibi adımlar atacağı henüz basına bildirilmedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir