Yatırım

Grab Financial Group, Seri A turunda 300 milyon dolar yatırım aldı

0

Singapur merkezli araç paylaşım ve teslimat girişimi Grab’in çatı şirketi Grab Financial Group, Seri A turu kapsamında 300 milyon dolar yatırım aldı. Güney Koreli Hanhwa Asset Management öncülüğünde tamamlanan tura; K3 Ventures, GGV Capital, Arbor Ventures ve Flourish Ventures eşlik etti.

Yakın zamanda gerçekleşen diğer Seri A’lara kıyasla rekor niteliği taşıyan tur sonrası şirketin değerlemesi de basına bildirildi. Financial Times tarafından yayınlanan bilgilere göre, Grab Financial Group’un değerlemesi 3 milyar doların üstüne çıktı.

Son olarak 2020 şubat ayında 586 milyon dolar yatırım alan Grab, 2020 yılının büyük bir kısmında fintech çalışmaları ile dikkat çekmişti. Buna ek olarak, uzun süredir rekabet içinde olduğu Gojek ile 18 milyar dolarlık bir anlaşma sonucunda birleşeceği dedikoduları da yıl boyunca basında yer almıştı. Ancak dedikodular Gojek’in Tokopedia ile görüştüğünü duyurmasıyla son bulmuştu.

COVID-19 pandemisinden etkilenen KOBİ’lere yönelik çeşitli fintech servisleri çıkaran Grab Financial Group, geçtiğimiz yılın ağustos ayından beri bu pazara yoğunlaşıyor. Şirketin 2021 yılında da benzer hedefleri takip ederek KOBİ odaklı fintech sektöründe büyümesi bekleniyor.

Marka teknolojileri girişimi You & Mr Jones, 60 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Akaunting, Teknogirişim GSYF’den 500 bin dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir