Girişim

Git Kargo, 2020’de %66 büyüyerek 434 bin kargo teslimatı gerçekleştirdi

0
Git Kargo

2018 yılında “Yeni Nesil Kargo” sloganıyla yola çıkan Git Kargo, yakın zamanda yayınladığı verilerle birlikte pandemiye rağmen sektördeki varlığını arttıran isimlerin arasına adını yazdırdı. Yerli girişim, 2020’de %66 büyüyerek 434 bin kargo teslimatı gerçekleştirdi. Bu teslimatların 402 bini, alıcılara 24 saat içinde ulaştırıldı.

Gün içi teslimat verilerinde %50’lik bir artış hedefi tutturan Git Kargo, kullanıcılarına en kısa sürede teslimatı sağlayabilmek adına birebir iletişim kanalı temelli hizmetler sağlıyor. Platform ile optimal rota planlarına kavuşan kullanıcılar, Git Kargo ile teslimat sürecini dilediği gibi yönetebiliyor. Verimli zaman kullanımına önem veren girişim; gün içi, gece ve hafta sonu teslimat gibi esnek zaman dilimleri sunuyor. Böylelikle kullanıcılar, günlük programlarını kargo beklemek üzerine kurgulama devrini geride bırakarak, kargo teslimatını kendi programına uydurabiliyor.

Tabii, Git Kargo tüm işlemleri kapsamında pandemi sürecinin beraberinde getirdiği olumsuzlukları da cevapsız bırakmıyor. 2020 içinde 70 yeni çalışanın dahil olduğu girişim ekibi, insan etkileşimi en az olacak şekilde teslimatlar yapmaya özen gösteriyor. Kullanıcılarının adres ve diğer iletişim bilgilerini güncelleyebilecekleri, paketlerinin temassız teslim alınıp alınamayacağını seçebilecekleri ve teslimatlarını canlı olarak takip edebilecekleri kullanıcı dostu bir uygulama sağlıyor.

E-ticaret özelinde verdiği lojistik deneyimiyle yüksek memnuniyet hedefleyen Git Kargo, 2020 içinde özellikle İstanbul içinde oldukça sık tercih edildi. Girişimin yıl sonu İstanbul özetinde ilk üçe Kadıköy, Esenyurt ve Ataşehir liderlik ediyor. Kadıköy 22.495 teslimatla en tepede yer alırken, Esenyurt 22.495 teslimatla ikincilik koltuğunda oturuyor. Bu ikilinin hemen ardından da 19.320 teslimatla Ataşehir dikkatleri üstüne çekiyor.

Türkiye’de yaygınlaşan Git Kargo, 2021’de global projeler hedefliyor 

2020 hedefleri kapsamında Türkiye genelinde hizmet verme çalışmalarını hızlandıran girişim ekibi, geçirdiğimiz sene içerisinde Ankara ve Bursa projelerini hayata geçirdi. Yerli lojistik sektörünün yanı sıra gözlerini yabancı marketlere diken girişim, global düzeydeki projeleri için de hazırlıklarını yaptı. Girişimin 2021 yılındaki en büyük hedefini yerli lojistik sektöründeki faaliyetlerinin yanına global atılımlar eklemek oluşturuyor.

2020 yılının ikinci yarısında aldığı 5 milyon TL yatırımın ardından genişleme çalışmalarını hızlandıran Git Kargo, tüm teknolojisini e-ticarete göre kurgulayıp, “yeni jenerasyonun yeni nesil kargosu olma” hedefi ile yoluna devam ediyor. Daha az aktarma, daha az transfer ile gönderici ve alıcı arasında hızlı bir köprü oluşturan girişim, kargo bekleme ve işleme süreçlerini %50 daha hızlı organize ederek e-ticaret lojistiğine yön vermeyi amaçlıyor.

Facebook, Türkiye temsilcisini atadı

Önceki İçerik

Asyalı İK platformu Darwinbox, 15 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir