Getir, n11.com’a stratejik yatırım yapıyor

Son olarak geçtiğimiz hafta içinde MOOV‘un %75’ini satın alarak başlıklarımıza konuk olan Getir, ülkemizde gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekliyor. n11.com ile sürdürdüğü öngörüşmeleri tamamlayan yerli girişim, n11.com‘un yatırımcısı olmaya hazırlanıyor.

Detayları şimdilik bilinmeyen yatırım haberi, bugün Getir CEO’su Nazım Salur tarafından Twitter üzerinden duyuruldu. Salur; “Getir, n11.com’a stratejik yatırım yapacak. Öngörüşmeler tamam. Sözü kestik, darısı nikaha.” diyerek gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı. Ne Getir, ne de n11.com yatırıma dair finansal bilgileri açıklamadı.

Bu yılın içinde unicorn konumuna gelerek adından sıkça söz ettiren Getir, oldukça aksiyonlu bir yaz geçirdi. Yerli girişim, ilk olarak haziran ayında 7.5 milyar dolar değerleme ile 555 milyon dolar yatırım aldı. Elde ettiği yatırımı hiç hız kaybetmeden global eforlarına yönlendiren girişim, temmuz ayında İspanyol market uygulaması Blok‘u satın aldı. Bu hamleyle birlikte İspanya ve İtalya’ya sağlam bir giriş yapan Getir’in bir sonraki adımı ise ülkemizden geldi. Türk unicorn, 16 milyon doların üstünde bir fiyatlandırma ile MOOV’un %75’ini satın aldı.

Bulunduğu alanların sayısını hızla artıran Getir’in n11.com yatırımını ne zaman tamamlayacağı bilinmiyor. Yeni bilgiler eklendikçe sizleri haberdar edeceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir