Girişim

Garanti BBVA Partners 2021 ilk dönem girişimleri belli oldu

0
Garanti BBVA Partners

2015 yılından beri 60’tan fazla girişime katkı sağlayan Garanti BBVA Partners, 2021 yılının ilk dönem hızlandırma programıyla geri döndü. Programa katılmaya hak kazanan 6 girişim, işlerini geliştirmek ve sürdürülebilir kılmak için destek alma fırsatı yakalayacak. İşini yeni kuran, bu kapsamda cesarete ihtiyaç duyan ve yenilikçi fikirlerini anlatmak ve hayata geçirmek için gerekli yolları ve kaynakları arayan girişimciler, ihtiyaç duydukları ofis ve mentorluk ihtiyaçlarını da karşılayabilecek.

Ölçeklenebilir gelir ve iş modellerinin tercih edildiği programın 2021 ilk dönem girişimleri; Nesatilir.com, Missafir, Phishup, Massive Energy, UnoMoi ve AbilityPool oldu. Seçilen tüm girişimler, üç yıldan kısa süredir faaliyet gösteren ve asgari uygulanabilir ürün ve hizmete sahip isimler olarak dikkat çekiyor.

6 senede 20 milyon TL yatırım

Garanti BBVA Partners’ın 2021’de programdan yararlanacak yeni dönem girişimleri; Garanti BBVA Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Reha Emekli, Garanti BBVA Orta ve Büyük İşletme Bankacılığı Direktörü Mustafa Sağlık, Garanti BBVA Küçük İşletme Bankacılığı Direktörü Hakan Öger, Amazon Web Services Türkiye’de Startup ve VC Ekosistemi Ülke Yöneticisi Tunç Özgül, Poltio Kurucusu Ahmet Tosun, Mentors Network Turkey Kurucusu Mehmet Onarcan, Eurasia Invest Yönetici Ortağı Gökhan Alpman, Yuvako kurucu ortağı  // Mentors Network Turkey Altay Tınar, Fintech Time Dergisi Kurucusu ve Colendi Kurucu Ortağı Mihriban Ersin Tekmen, Garanti BBVA Teknoloji  Genel Müdür Yardımcısı Fatih Bektaşoğlu, BUBA Kurucu Ortak Cem Ener’den oluşan jüri komitesi tarafından seçildi.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya; “Garanti BBVA olarak, uzun yıllardır içinde bulunduğu toplumun sürdürülebilir geleceği için katkı sağlayan faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Stratejik olarak önceliklendirdiğimiz girişimcilik konusuna büyük bir önem veriyor ve bu konuyu uzun yıllardır bütünsel bir çerçevede sahipleniyoruz. Kadın girişimciliğinden sosyal girişimciliğe uzanan, girişimciliğe özel ürün ve hizmetlerle desteklediğimiz çok çeşitli platformlarda çalışmalara imza atıyoruz. Garanti BBVA Partners da yine aynı bakış açısıyla, ekonominin itici güçlerinden olan ve katma değer yaratan girişimcilere destek olduğumuz bir program. Bu programdan yararlanan girişimcilerimizin bugüne kadar aldığı yatırım 20 Milyon TL’nin üzerinde. 2021 yılı için seçilen 6 girişimcimizi de tebrik ediyorum. Onlara destek olarak ekosistemin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Türk oyun stüdyosu Brew Games, Actera’dan 4 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Twitter, “Super Follow” özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir