Yatırım

Fransız AR girişimi Spectral TMS, 2 milyon euro yatırım aldı

0

Fransa merkezli AR girişimi Spectral TMS, endüstriyel teknisyenlere rehberlik eden ve onları eğiten teknoloji çözümü için 2 milyon euro yatırım aldı.

2018 yılında Amaury Cottin ve Maxence Boucas tarafından kurulan Spectral TMS, sanayi sektörü için özerk artırılmış gerçeklik alanında lider konumunda yer alıyor. Girişim, endüstriyel bilgi birikiminin aktarımını ve yayılmasını kolaylaştırıyor. İlk olarak bu amaçla, endüstriyel teknisyenlere bakım, üretim ve işletim sırasında eşlik eden artırılmış bir gerçeklik çözümü yarattı.

Microsoft‘un artırılmış gerçeklik gözlükleri Hololens 2 ile birlikte Spectral TMS, çok basit bağlamsal dijital bilgileri teknisyenlerin görüş alanlarıyla birleştiriyor.  Bu sayede teknisyenler, elleri serbest bir şekilde operasyonlarını iki kat daha hızlı, kolay ve hatasız gerçekleştiriyorlar.

Girişim Ortağı Cedric Favier, Spectral’ın gösterdiği büyümeye değinerek; “Sanayi sektörü, “Endüstri 4.0’ın Yeni Çağı’na” girmek için dijital dönüşümü hızlandırdı. Spectral TMS’nin Artırılmış Gerçeklik Çözümü, bilgi paylaşımı ve aktarımı yapmanın  yanında eğitimi ve süreç dijitalleşmesini teşvik eden müşterileri de oldukça memnun ediyor. Avrupa ölçeğinde ticari hızlanma ve dağıtımın bu aşamasında Spectral TMS’İ teşvik etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Spectral TMS, sadece bir yılda büyük bir CAC 40 grubuyla uluslararası dağıtımda çeşitli endüstriyel hesaplar ile yaklaşık 20 proje gerçekleştirdi. Yeni yatırım, şu anda dağıtım aşamasında olan bu endüstrilerin gelişimine devam etmesini, ve özellikle kriz zamanlarında teknisyenlere olan güvenin artmasını sağlayacak.

Datexim, medikal görüntü yazılımı için 1 milyon euro yatırım aldı

Önceki İçerik

Alibaba Group, Sun Art’ın çoğunluk hisselerini 3.6 milyar dolara satın alıyor

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir