Yatırım

Fintech devi Plaid, Seri D turunda 425 milyon dolar yatırım aldı

0
plaid

Tüketicilerin banka hesaplarını finansal uygulamalara bağlamasına yardımcı olan Plaid, Seri D turunu 425 milyon dolar yatırım alarak kapattı.

Altimeter Capital liderliğinde gerçekleşen turun sonunda San Francisco merkezli şirketin değerlemesi 13.4 milyar dolara yükseldi. Silver Lake Partners ve Ribbit Capital da tura eşlik eden yatırımcılar arasında yer aldı.

Visa, yaklaşık 1 sene önce Plaid’i 5.3 milyar dolara satın alacağını açıklamıştı. Şirketler, antitröst yasası gerekçesiyle işlemi durdurarak anlaşmayı inceleme altına alan ABD hükümeti sebebiyle satın alımı iptal etmişti.

Plaid’in İngiltere başkanı Keith Grose, yeni yatırımın, Plaid’in platformunu büyütmek, altyapıya, ödeme yeteneklerine ve küresel genişlemeye odaklanmak için kullanacağını söyledi.

Plaid, tüketicilerin banka hesaplarını veri paylaşmaları ve üçüncü taraf uygulamalarla ödeme başlatmaları için bağlamasına olanak tanıyan bir teknoloji şirketi. Coinbase ve Betterment gibi ülkenin en tanınmış fintech firmalarından bazılarını içeren müşterileri ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bir pazarın liderliğini üstleniyor.

Plaid aynı zamanda 2020’de müşteri sayısını% 60 artırdığını açıkladı. Yaklaşık 650 çalışanı olan Plaid, CEO’suna göre ilk çeyrekte personel sayısını %20 artırdı. Plaid’in yüksek profilli müşterileri arasında popüler P2P ödeme uygulaması Venmo, mobil yatırım uygulaması Robinhood ve kripto para borsaları Coinbase ile Gemini yer alıyor.

Dijital yatırım platformu Groww, 83 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Bakiyem’in yeni online mağaza ürünü Shopalm, yatırım alarak şirketleşti

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir