Yatırım

Finansal API sağlayıcısı TrueLayer, 70 milyon dolar yatırım aldı

0
TrueLayer

Bankaların ve fintechlerin açık bankacılık ekonomisinde API’ler aracılığıyla yer edinmesi amacıyla kurulan TrueLayer, Seri D turunda 70 milyon dolar yatırım aldı. Addition‘ın liderlik ettiği tura; Anthemis Group, Connect Ventures, Mouro Capital, Northzone, Temasek ve bir grup melek yatırımcı katıldı.

Açık bankacılık dijital kullanım olarak kullanıcı dostu ve diğer ödeme yöntemlerine göre daha güvenilir bir model. Geçtiğimiz yıl, COVID-19 ile birlikte insanların dijital kanallara yönelmesi sektördeki bazı açıkları ortaya çıkardı. TrueLayer, bu alandaki açığı fark ederek çevrimiçi kullanımlara uygun tasarlanmış, çevrimiçi ödeme akışlarına uyarlanmış sistemler geliştirdi.

TrueLayer, geliştirdiği API’lar ile hem bireysel, hem de kurumsal kullanıcılarına bir dizi fırsat sunuyor. Bunlardan biri, kullanıcıların kart detaylarını hatırlamalarına gerek kalmaması. Bunun yerine, mobil cihazlarında yüzleriyle veya parmak izleriyle anında ve güvenli bir şekilde kimlik doğrulama yapıyorlar. Ayrıca, kartlarının kaybolması, çalınması veya kullanım süresi dolması gibi durumlarda saklanan bilgileri güncellemelerine gerek kalmıyor.

Yatırımın ardından konuşan TrueLayer CEO’su ve kurucu ortağı Francesco Simoneschi; ”Açık bankacılık ödemelerinin önümüzdeki beş yıl içinde diğer ödeme yöntemlerinin yerini alacağınıza inanıyoruz.” dedi.

TrueLayer, bu turla birlikte aldığı toplam yatırımı 142 milyon dolara yükseltti. Girişimin, yeni yatırımını sistemlerini iyileştiren ürünler oluşturmaya harcayacak. Ayrıca artan taleplere cevap vermek için mühendislik, ürün ve ticari ekiplerini genişletecek.

2. el araç satış platformu Spinny, 65 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Twitter’ın Clubhouse’u 4 milyar dolara satın almaya çalıştığı ortaya çıktı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir