Girişim

Fazla Gıda’dan tasarrufa yönelik yeni uygulama: FAZLA

0
FAZLA
Fazla Gıda kurucu ortağı ve CEO'su Olcay Silahlı

B2B pazarda 40’tan fazla global ve ulusal markaya sağladığı teknolojik çözümler ile finansal, çevresel ve sosyal fayda sağlayan Fazla Gıda, geliştirdiği FAZLA adlı uygulama ile üretim fazlası yiyecek ve içecekleri %50 indirim ile tüketiciyle buluşturacak.

Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Olcay Silahlı, gıda atık sorunu ile olan mücadelelerini güçlendirmek için 2021 yılı içinde üç yeni ürünü kullanıma açtıklarını belirtti. Bu ürünlerden birisi bugün başlıklarımızda yer edinen FAZLA.

Uygulama, israfın önüne geçebilmek için kalan ürünleri değil, gün sonunda kalma riski ile karşı karşıya olan taze ürünleri sürpriz kutularda ön satış ile satarak israfa karşı bir adım önde duruyor. Böylelikle gıda satış noktaları gün sonunda ellerinde kalan ürünleri ile gıda kurtarma hareketinde yer alırken yeni müşterilere de erişim imkanı buluyor.

Restoran, kafe, pastane ve marketlere hem finansal hem de Sosyal Fayda sağlayan uygulama, ayrıca işletmelerin atık oluşumuna bağlı karbon ayak izlerini en aza indirmelerine de olanak tanıyor.  

FAZLA

Proje kapsamında; Nisan ayı içinde 200 noktaya ulaşmak istediklerini belirten Olcay Silahlı, Haziran ayı itibari ile ise 500 işletme ile büyümeye devam etmeyi hedeflediklerinin altını çizdi.

Silahlı, gerçekleştirdiği açıklamada; “Herkesin tanıdığı global kahve zincirlerinden, dev perakendecilere; yerli restoran zincirlerinden, yerel markalara kadar birçok yeni üye işyeri önümüzdeki dönemde FAZLA Uygulaması ile birlikte “Fazla İyi” diyecek ve Fazla Gıda’nın israfla verdiği mücadelesine ortak olacaklar. Bu büyük mücadeleye katılmak isteyen hem tüketicileri, hem de gıda satış noktalarını aramıza bekliyoruz.” dedi.

Operatör makineleri geliştiren Rapid Robotics, Seri A turunda 12 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

İşletmeler için kodsuz yazılım araçları sunan Bryter, 66 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir