Yatırım

Ev satın almayı kolaylaştıran Flyhomes, 150 milyon dolar yatırım aldı

0
flyhomes

Geleneksel ev alma yöntemleri çoğu alıcı için bir işkence haline geldi. Uzun ve karmaşık süreçlere satıcılarla alıcılar arasındaki güvensizlik eklenince satın alma işlemle iyice uzar oldu. 2015 yılında ev satın alırken binlerce hayal kırıklığı yaşayan iki arkadaş Tushar ve Steve, bu süreci en kısa ve net bir şekilde düzeltmek için Flyhomes‘u kurdu.

Ev alma sürecindeki tüm ihtiyaçları tek bir çatı altına toplayan girişim Flyhomes, Seri C turunda 150 milyon dolar yatırım aldı. Norwest Venture Partners ve Battery Ventures‘ın liderlik ettiği tura; Fifth Wall, Camber Creek, Balyasny Asset Management, Zillow’dan Spencer Rascoff, Andreessen Horowitz ve Canvas Partners katıldı.

Kendilerini uçtan uca gayrimenkul girişimi olarak tanımlayan Flyhomes, araştırma analistlerini, kredi görevlilerini ve uzman ekibi alıcılarla buluşturuyor. Tek bir çatı altında toplanan koca süreç, hızlı bir şekilde ev satın alma deneyimi sunuyor.

Girişimin ‘Buy Before You Sell’ modeli, kullanıcılara yaşadıkları evi satmadan önce istedikleri eve taşınma imkanı sağlıyor. Bu sürecin hepsini Flyhomes üstleniyor. Girişim gayrimenkul çerçevesindeki üç büyük hizmeti de bünyesinde bulunduruyor: Ev almak, ev satmak ve evinizi satmadan önce ev satın almak.

Flyhomes’in nakit teklif kredisi, ev satın alan kullanıcıların satıcılara daha cazip nakit teklifler yapmalarına olanak tanıyor. Ayrıca, karşı alıcı anlaşmadan dönse bile Flyhomes evi kendisi satın alarak alıcıyı güven altında tutuyor.

Kripto donanım cüzdanı Ledger, 380 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Klarna, 45.6 milyar dolar değerleme ile 639 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir