Yatırım

Espor platformu VSPN, 60 milyon dolar yatırım aldı

0
VSPN
VSPN CEO'su Dino Ying

Sizlere son olarak geçtiğimiz yılın ekim ayında bahsettiğimiz Çinli espor platformu VSPN, Seri B+ turu kapsamında 60 milyon dolar yatırım aldı. Prospect Avenue Capital liderliğinde tamamlanan tura Guotai Junan International ve Nan Fung Group eşlik etti.

2016 yılında kurulan Çinli girişim, Asya espor ekosistemindeki ilk etkinlik odaklı girişimlerden biri. İlk kurulduğu yıllarda genel organizasyon ve içerik üretimini temel alan Şangay merkezli VSPN, an itibariyle dijital etkinliklerin bile düzenlenmesini sağlıyor. Girişimin sahip olduğu hizmet platformu, aynı anda birden fazla etkinliğin benzer yöntemler ile hazırlanmasını kolaylaştırıyor. Girişimin hizmet skalasında reklam anlaşmaları için markaları ve organizatörleri buluşturmak da yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl Tencent gibi güçlü isimleri yönetim kuruluna ekleyerek global açılımın ilk sinyallerini veren VSPN, yeni yatırımıyla birlikte ilk adımları atacak. 2021’nin bu konuda en uygun zaman olduğunu düşünen girişim, tüm hizmetlerini global pazara taşıyacak. Henüz spesifik bir bölge duyurmamış olan VSPN’in esporun en az Çin kadar büyük olduğu Avrupa ve Kuzey Amerika‘yı tercih etmesi bekleniyor.

Yaptığı açıklamada VSPN’in geleceğine ilişkin duyduğu heyecanı dile getiren VSPN CEO’su Dino Ying; “Espor endüstrisi hepimizin bildiği üzere yepyeni bir döneme giriyor. Bu yıl içinde, biz de VSPN olarak espora yönelik yeni ve inovatif teknolojilerimizi tanıtacağız. Pandeminin biteceği günleri iple çekiyoruz.” dedi.

An itibariyle Çin’in en büyük espor organiztörlerinden biri olan VSPN’in çeşitli oyun firmaları ile sponsorluk imzalaması da bekleniyor.

Spotify, gelecek podcastleri için film yapımcısı Ava DuVernay ile anlaştı

Önceki İçerik

Alphabet, Loon projesini beklenmedik bir şekilde sonlandırdı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir