Yatırım

Eski Riot Games çalışanlarının yeni oyun girişimi Theorycraft Games, 37.5 milyon dolar yatırım aldı

0
Theorycraft Games

Riot Games ve diğer oyun stüdyolarından tanınan endüstri çalışanları, Theorycraft Games oyun stüdyosunu kurmak için 37.5 milyon dolar yatırım aldı. Altı kişilik stüdyo, Seattle ve Los Angeles’ta bulunuyor.

Riot Games, League of Legends ile bugün tüm dünyada aylık 100 milyondan fazla aktif oyuncusuyla espor ekosisteminin lokomotiflerinden biri halinde. Ülkemizde açılan toplam 15 milyon hesabıyla da bugüne kadar Türkiye’de en çok kullanılan oyun platformlarının başında geliyor. Şirket, yeni oyunları Valorant ile de League of Legends’da yakalanan başarıyı sürdüreceğe benziyor. Zaten uzun zamandır Blizzard/Activision dışında kendisine bu alanda rakip olacak bir isim çıkmadı. Ta ki bugüne kadar.

Geçtiğimiz yıl Hypixel Studios‘u satın aldığında haberini paylaştığımız şirket, bu kez karşımıza eski çalışanlarının kurduğu yeni oyun stüdyosu ile çıktı. Riot Games ve diğer oyun stüdyolarından endüstri çalışanları, Theorycraft Games adlı oyun stüdyosunu kurmak için 37.5 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım turu Çin merkezli NetEase tarafından yönetildi. Yatırım turuna ayrıca; NEA, Bitkraft Ventures, Griffin Gaming Partners, Sisu Game Ventures ve küçük bir stratejik melek yatırımcı grubu dahil oldu. Birden fazla platformda bulunan topluluk odaklı bir PvP oyunu geliştirmek isteyen Theorycraft, yatırımı ekibine çeşitli yetenekler kazandırmak için kullanacağını dile getirdi.

Theorycraft Games, Seattle ve Los Angeles merkezli yeni bir oyun stüdyosu. Arkadaşlarla oynandığında daha iyi olan 10.000 saatlik oyunlar yapmak için bir görevde olduklarını dile getiren stüdyo, oyunların temel insan ihtiyaçlarına hizmet ettiğine inanıyor. Theorycraft; oyuncuların bağlantı kurması, rekabet etmesi ve merkezinde bulundukları hikayelerden sonsuz derecede memnun olması için çalışıyor. Bu ihtiyaçlara herkesten daha iyi hizmet etmek adına kurulduklarını belirten stüdyo, dünyanın en derin oyunları için büyük bir oyuncu rezervi yaratacaklarına inanıyor.

Jay-Z liderliğinde ilerleyen Tidal, Square tarafından 297 milyon dolara satın alındı

Önceki İçerik

Lojistik girişimi SiCepat, 170 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir