Yatırım

Epic Games, 1 milyar dolar yatırım alarak 28.7 milyar dolar değerlemeye ulaştı

0
Epic Games

Geçtiğimiz ayın başında Fall Guys’ın geliştiricisi Mediatonic‘i satın alarak adından söz ettiren Epic Games, bomba bir yatırım haberiyle geri döndü. Amerikan şirket, 28.7 milyar dolar değerlemeye ulaşarak 1 milyar dolar yatırım aldı.

Oldukça kalabalık bir yatırımcı grubunun katılımıyla tamamlanan turda elde edilen 1 milyar doların 200 milyon doları yalnızca Sony’den geldi. Diğer katılımcılar ise; Appaloosa, Baillie Gifford, Fidelity Management & Research Company LLC, GIC, T. Rowe Price Associates, Ontario Teachers’ Pension Plan Board, BlackRock, Park West, KKR, AllianceBernstein, Altimeter, Franklin Templeton ve Luxor Capital olarak kayda geçti.

Son birkaç ayını hem Apple‘la kavga ederek, hem de metaverse hazırlıkları üzerinde çalışarak geçiren Epic Games, yeni yatırımıyla birlikte rotasını çatısı altındaki yatırımcılara çevirecek.

Şirketin gelecek planları hakkında açıklama gerçekleştiren Epic Games CEO’su Tim Sweeney; “Metaverse vizyonumuzu destekleyen yeni ve mevcut yatırımcılarımıza müteşekkiriz. Yatırımlar; Fortnite, Rocket League ve Fall Guys ile başlattığımız sosyal deneyimin büyümesini hızlandırmak, bir yandan da Unreal Engine ile çalışan ve Epic Store’u tercih eden yayımcılarla aramızdaki bağı güçlendirmek için kullanılacak.” dedi.

Son olarak 2020 Ağustos ayında 1.78 milyar dolar yatırım alan Epic Games, bu turla birlikte günümüze kadar aldığı toplam yatırımı 4.4 milyar dolara yükseltti.

gelal, online satış süreçlerini hızlandırmak adına Paym.es ile iş birliğine gitti

Önceki İçerik

Evde spor girişimi Tempo, 220 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir