Yatırım

Enhencer, 18 milyon TL değerleme ile 1.5 milyon TL tohum yatırım aldı

0

Satın alma davranışlarını makine öğrenmesiyle yalın bir şekilde tahmin eden SaaS platformu Enhencer, 18 milyon TL değerleme ile 1.5 milyon TL tohum yatırım aldı.

Bugün girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre Enhencer; Mert Kaçmaz, Çağrı Cebe, Serkan Tutar, Çağrı Emre Korkmaz, Arzu Umur, Enis Ulusoy ve Geometri Ventures tarafından 18 milyon TL değerleme ile 1.5 milyon TL tohum yatırım aldı. Bu yatırım ile girişimin ekibi, ürünü her ölçekten markanın kullanabileceği boyuta getirmeyi, coğrafi olarak da Amerika ve Avrupa pazarında büyümesini ivmelendirmeyi amaçlıyor.

Veri bilimi, yazılım ve dijital pazarlama alanlarında tecrübeli bir ekibe sahip olan Enhencer, 2019 yılının mayıs ayında KoçSistem’in girişimcilik platformu Techsquare’de “Yılın Girişimi” olarak seçilmişti. Bu yılın Ocak ayında Workup girişimcilik programının 6. dönemine seçilen 12 girişimden biri oldu. Aktif olarak faaliyete geçtiği 2018 yılından bugüne Enhencer; Gittigidiyor, Tatilsepeti, Multinet, Ininal, Aygaz ve KKB aralarında olmak üzere 20’den fazla kurumla çalışmalarına devam etmekte.

Günümüzde son kullanıcıya dijitalden ulaşan her markada ve pazaryerinde milyonlarca kullanıcı ve binlerce ürün bulunmakta. Dolayısıyla, bu satın alma davranışlarının tek tek analiz etmek neredeyse imkânsız. Enhencer, e-ticaret başta olmak üzere, son kullancıya dijitalden ulaşan her firmanın, kendi kullanıcılarının alışveriş yapma ihtimali, kullanıcıyı kaybetme ihtimali ile, bu kullanıcıların hangi ürünleri alacaklarının ihtimalini yüksek doğruluk oranıyla ve dakikalar içinde tahminleyen bir SaaS ürünü.

Enhencer

Enhencer’ın en büyük katma değeri kendi makine öğrenmesi ile çıkardığı tahminlerle, firmaların CRM ve pazarlama ekiplerinin daha hızlı ve optimum aksiyon almalarını sağlamak. Bu sayede firmalar, pazarlama yatırımlarının getirisini (ROI) arttırabiliyor, pazarlama aktivitelerini ve harcamalarını optimum hale getirebiliyor. Enhencer’ı rakiplerinden farklı kılan en önemli özelliklerden biri ise, firmaların bu ürünü herhangi bir veri bilimci ve yazılımcıya ihtiyaç duymadan kullanabilmeleri ve bahsedilen tüketici analizlerine çok kısa sürede sahip olabilmeleri. 

 

 

Huawei, Honor’u Çinli şirketlere satmayı planlıyor

Önceki İçerik

Khosla Ventures, 1.1 milyar dolar yatırım yapacağı yeni fonunu duyurdu

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir