Yatırım

Endonezya merkezli yatırım platformu Ajaib, 25 milyon dolar yatırım aldı

0
Ajaib

Endonezya merkezli yatırım platformu Ajaib, Seri A turunda 25 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turu, Horizons Ventures ve Alpha JWC liderliğinde gerçekleşti.

Online finansal süreçlerdeki gelişmeler, yeni isimlerle birlikte her geçen gün ivme kazanmaya devam ediyor. Özellikle Güney Asya‘da faaliyet gösteren birçok girişim, sektöre yönelik çeşitli atılımlar gerçekleştiriyor. Haliyle dünya genelindeki birçok yatırımcının dikkati de bu bölgeye çevriliyor. Endonezya merkezli Ajaib de yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran bu yeni isimlerden.

Çevrimiçi bir yatırım platformu olan Ajaib, 2019 yılında Anderson Sumarli ve Yada Piyajomkwan tarafından kurulan kuruldu. 2 senelik faaliyetleri kapsamında özellikle milenyum jenerasyonunun dikkatini çekmeyi başaran girişim, şu anda Endonezya’nın en büyük beşinci hisse senedi platformu konumunda. Kendisiyle yakın zamanlarda kurulan Bibit ile de sıkı bir mücadele içinde. Zaten yeni yatırım, Bibit’in geçtiğimiz hafta aldığı 30 milyon dolara cevap olarak görülüyor.

Ajaib, Li Ka-Shing kurulan risk sermayesi şirketi Horizons Ventures ve Alpha JWC öncülüğünde 25 milyon dolar Seri A yatırımı aldı. Yatırım turuna ayrıca, eski yatırımcılarından SoftBank Ventures Asia, Insignia Ventures ve Y Combinator da dahil oldu. 2019 yılında alınan 2 milyon dolar erken aşama tohum yatırımı da dahil olmak üzere girişimin kurulduğu günden bugüne kadar aldığı toplam yatırım 27 milyon dolara yükseldi.

Finans sektöründe yaşanan bu dijitalleşme hızını arttırarak devam edeceğe benziyor. Bakalım önümüzdeki günlerde hem ülkemizde, hem de globalde ne gibi gelişmeler bizleri bekliyor?

Çinli fitness uygulaması Keep, 360 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Lenovo, yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü ThinkReality A3’ü tanıttı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir