Yatırım

Elektronik imza girişimi Yousign 36.6 milyon dolar yatırım aldı

0

Caen Fransa merkezli elektronik imza teknolojileri girişimi Yousign, Seri A yatırım turunda 36.6 milyon dolar yatırım aldı.

2013 yılında faaliyetlerine başlayan Yousign, birkaç tıklama sayesinde her türlü belgenin Avrupa Birliği tüzüklerine uygun şekilde elektronik imzalanmasını sağlıyor. Ürün geliştirme işlemleri için yatırım arayışına çıkan girişim, Seri A yatırım turu kapsamında 36.6 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım turuna New York merkezli girişim sermayesi şirketi Lead Edge Capital liderlik etti. Girişimin 2019’da stratejik ortaklarından biri haline gelen eFounders da tura katılım gösterdi. Yeni tur sayesinde girişimin şimdiye dek aldığı toplam yatırım miktarı 41 milyon dolara ulaştı.

Yousign’ı DocuSign ve Adobe Sign gibi sektörün önemli rakiplerinden ayıran özelliği ise tamamen Avrupa pazarı için geliştirilmiş olması. Yousign ile elektronik olarak imzaladığınız bir belgenin her anlamda yasal geçerliliği oluyor ve bir ıslak imzadan farksız olarak kabul ediliyor. Girişimin pazarlama stratejisi de henüz elektronik imza kullanmayan Avrupa merkezli KOBİ’lerin dikkatini çekmek üzerine kurulu.

CEO Luc Pallavidino, Amerika merkezli şirketlere karşı Avrupa odaklı ve daha hızlı bir çözüm sunmak istediklerini belirtti. “Kompleks ürünlerini geniş kapsamlı bir tasarımda sunan Amerikan devlerine karşı daha ulaşılabilir ve kolay kullanımlı bir çözüm geliştirdik. Yousign sayesinde KOBİ’ler ilk belgelerini bir saat içerisinde imzalayabiliyorlar.

Avrupa Birliği’nin eIDAS isimli elektronik kimlik ve imza yönetmeliğine uygun faaliyet gösteren Yousign; belge şablonları oluşturma, hatırlatıcı hazırlama ve onay iş akışı desteği gibi çözümler de sunuyor. Her eylemin zaman damgasıyla kaydedildiği platform, imzaların güvenliğini ve doğrulamasını ise çok katmanlı bir işlemler bütünüyle sağlıyor. SaaS platformunu kullanmak için aylık abonelikler arasından seçim yapmak gerekiyor.

Mevcut durumda 6,000 müşterisi olan girişim 2024 itibariyle bu sayıyı 50,000’e çıkarmak istiyor. 120 olan çalışan sayısının da 18 ay içinde 300’e çıkarılması planlanıyor.

 

 

NFT temelli oyun girişimi Mythical Games, 75 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

İngilizce özel ders platformu Ringle, 18 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir