Yatırım

Duolingo, 2.4 milyar dolar değerleme ile 35 milyon dolar yatırım aldı

0
duolingo

Yabancı dil öğrenme uygulaması Duolingo, koronavirüs sürecinin getirdikleri ile birlikte kullanıcı sayısını ciddi derecede arttırdı. 500 milyondan fazla indirme sayısı olan uygulamanın 35 milyar dolar yatırım aldığı şirket tarafından onaylandı. Durable Capital ve General Atlantic tarafından yapılan bu yatırım, Duolingo’nun değerini 2.4 milyar dolara ulaştırdı.

Yüz yüze eğitimin yapılamadığı bu dönemde pek çok sektör de verimli bir seçenek aramaya yöneldi. Duolingo bu aşamada, şirketler için çalışanlarına verimli bir eğitim kaynağı, eğitimciler için yaratıcı fikir ve tarzlar, karantinada yeni bir dil öğrenmek isteyenler için ise ücretsiz bir kurs niteliğini taşıyor.

Tüm dünyada kullanıcı sayısı giderek artan uygulamanın en büyük kitleye sahip olduğu yer ise %20 oranla Amerika. %15’lik kullanıcı tabanıyla ise Asya ikinci sırada yerini alıyor. Etki alanı giderek artan bu uygulamanın ise gelecekte nasıl yenilikler yapacağı merak konusu. Duolingo’nun kurucu ortağı ve şu anki yöneticisi Luis von Ahn iş planlarının, uygulama kullanıcılarının şirketler tarafından yüklenen metinleri çevirmeleri fikrine odaklandığını söylemişti. Uygulama şimdilik sadece reklamlardan ve uygulama içi yükseltmelerden para kazanıyor.

Duolingo, bu senenin başında çocukların da kullanabileceği bir versiyon ile uygulamayı güncelledi ve sadece yetişkin odaklı olmaktan çıktı. Eğer şirket halka açılırsa, bu şekilde gelir çeşitlendirmiş olmanın işlerine yarayacağı düşünülüyor.

Amazon’da satış yapan markaları büyüten SellerX, 118 milyon dolar tohum yatırım aldı

Önceki İçerik

Roblox, halka arzını borsaya bildirdi

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir