Girişim

Dikey formatta, kısa içeriklerin yer aldığı yeni nesil içerik platformu: GAİN

0

GAİN, kaliteli ve sorumluluk sahibi içerikleriyle kullanıcıların hayatına yepyeni bir video izleme deneyimi sunmayı hedefliyor. Dikey formatıyla, kısa, çarpıcı ve eğlenceli birçok içeriği bir arada sunacak olan platform, aynı zamanda kişiye özel yayın akışı ile kullanıcıların zaman kaybı yaşamadan içeriklere ulaşmasına da imkan sağlıyor.

Size bu özellikler tanıdık geliyor olabilir, hatırlarsanız senenin başında sizlere Quibi’den bahsetmiştik, aynı şekilde; dikey formatta, kısa ve orijinal içerikleri sunan bir Amerikalı streaming girişimiydi. Peki ne oldu onlara? Maalesef Quibi, geçtiğimiz aylarda iflasını duyurdu. Şimdi bu size hiç karamsar bir hissiyat getirmesin çünkü GAİN’in sonu aynı olacak diye düşünmek yanlış olur. Bambaşka insanların hayata geçirdiği, başka içeriklerin ve stratejilerin yer aldığı, bambaşka bir girişim GAİN. Şahsen çok heyecan duyduğumu da belirtmeliyim.

30 Aralık’ta yayın hayatına başlayacak olan GAİN, kullanım kolaylığı sağlayan dikey formatta, kısa ve benzersiz içeriklerinin yanı sıra akıllı izleme teknolojisi sayesinde kişiye özel sunacağı yayın akışı ile de farklı kategorilerde, yüzlerce zengin içeriği kullanıcılarıyla buluşturacak.

Dizilerden belgesellere, haberden müziğe, yerli ve yabancı filmlerden eğlence programlarına kadar herkesin kendisine göre bir alternatif bulabileceği “GAİN”de, vakit değerlendirmek için izlenecek yüzlerce içeriğin yanı sıra, Türkiye’nin en önemli influencerları da yer alıyor.

Burada şöyle düşünüyor olabilirsiniz: “Acun’un kurduğu streaming platformu Exxen’de de; diziler, eğlence programları ve influencerlar olacak, demek ki bu iki platform birbirlerine rakip olacaklar.”
Çok böyle olacağını düşünmüyorum, şahsi görüşüm Acun’un çok daha eğlence odaklı içeriklere odaklanacak olması Exxen’de. GAİN’in ise sıra dışı formatlara yer verip sadece eğlence değil bilgilendirici tarafta da bizi besleyeceğine inanıyorum. Zaten bunların dışında en büyük fark, birinin alışkın olduğumuz yatay formatta içerik üretmesi, diğerinin ise yenilikçi şekilde dikey formatta üretecek olması.

Zaten benim sözlerimi de destekleyecek şekilde kendileri şunları söylüyor: “GAİN, hayata anlam katan, önemli sorunlara dikkat çeken ve bu sorunların düşünülüp tartışılması için zihin açan içerikleriyle, hem sektörde hem de izleyicilerin hayatında bambaşka bir dönemin kapılarını açacak.”

Gain’de kimler var?

Ahmet Mümtaz Taylan, Berk Keklik, Can Bonomo, Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, Gaye Su Akyol, İlber Ortaylı, Mirgün Cabas, Özcan Deniz, Serkan Keskin, Vedat Milor, Dolunay Soysert, MFÖ, Harun Tekin, Melikşah Altuntaş ve Bartu Küçükçağlayan, Muhammet Uzuner, gibi deneyimli isimlerin yanı sıra dijital çağın en popüler ve kaliteli içerik üreticileri de GAİN’de izleyicilerle buluşacak.

Kullanıcılar, 30 Aralık’tan itibaren tüm mobil cihazlardan GAİN’in mobil uygulamasını indirebilecekler.

Funmoth Games, WePlay Ventures ve Matchingham Games’den 10.5 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Önceki İçerik

Robotik odaklı işlemciler geliştiren Horizon Robotics, 150 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir