Yatırım

Dijital nakliye girişimi Sennder, 160 milyon dolar yatırım aldı

0

Dijital nakliye girişimi Sennder, Seri D turu kapsamında 160 milyon dolar yatırım aldı. Girişim aldıkları yatırım ile Avrupa operasyonlarını genişletecek.

Pandemiyle geçen bir yılda lojistik sektörüne yönelik yeni çözümlerde büyük bir artış gerçekleşti. Diğer çok sektör gibi lojistik sektörüne her geçen yeni çözümler ile dijitalleşmeye başladı. Bugün aldığı yatırımla karşımıza çıkan Berlin merkezli Sennder da sektörü dijitalleştiren isimlerden biri.

Almanya kuruluşlu Sennder, nakliyecilere binlerce kamyondan oluşan filolar sunan önde gelen bir nakliye girişimi. Geleneksel bir sektörde hızlı hareket eden girişim, tüm lojistik süreçlerinin dijitalleşmesine ve otomasyonuna odaklanıyor. Tescilli teknolojilerinden yararlanarak, endüstriyi yeni bir şeffaflık, verimlilik ve esneklik derecesi ile 21. yüzyıla götüren bir ekosistem inşa etmeyi amaçlıyor.

Sennder’in CEO’su ve kurucu ortağı David Nothacker; “Şu anda lojistik sektörünün diğer geleneksel öncüleriyle eşit şartlarda kurulmuş bir endüstri oyuncusuyuz. Ancak kurucu ruhumuzu koruduk ve veri odaklı bir şirket olarak, lojistik endüstrisini sürdürülebilir bir geleceğe uygun hale getirmeye katkıda bulunuyoruz. Malların dağıtımında şeffaflık, esneklik ve verimlilik sağlamak, COVİD-19 salgını gibi kriz anlarında dijitalleştirilmiş bir lojistik endüstrisinin önemini gösterdi.” açıklamasında bulundu.

Girişimin Seri D turu, ismini vermek istemeyen bir grup girişimci tarafından yönetildi. Yatırım turuna; Accel, Lakestar, HV Capital, Project A ve Scania dahil oldu. Sennder, turla birlikte bugüne kadar toplamda 260 milyon dolar yatırım aldı ve değerlemesini de 1 milyar dolara yükseltti.

Accel’in ortağı Sonali de Rycker; “Bir portföy şirketinin bu kadar önemli bir kilometre taşına ulaştığını görmek her zaman harika. 2020, Sennder’in lojistik endüstrisine getirdiği yeni değeri vurguladı.” açıklamasında bulundu.

Dijitalleşme artık bütün sektörleri uçtan uca etkilemeye başladı. Gün geçtikçe de etkisini arttırmaya devam ediyor. Bakalım Sennder ve benzer girişimler hayatımızı ne derecede dönüştürecek?

 

Japonya’nın en büyük 2. el spor ayakkabı platformunu işleten SODA, 22 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Masraf analiz yazılımları geliştiren DecisionLink, 18.5 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir