Dijital güzellik asistanı Melo App, 5 milyon TL değerleme ile 692 bin TL yatırım aldı

Yerli dijital güzellik asistanı Melo App, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından 5 milyon TL değerleme ile 692 bin TL yatırım aldı. Girişim, aldığı yatırımla birlikte MENA bölgesindeki varlığını artırmaya çalışacak.

Temellerini 2019 yılında atan Melo App, kişisel bakım ve güzellik uzmanlarını bir araya getirerek bu hizmetlere ihtiyacı olan müşterilerin, istediği uzmandan istediği yer ve zamanda randevu almasını ve güvenli ödeme yapmasını sağlıyor. Girişim şu anda; İstanbul, Ankara dahil 15 şehre ve İran Tahran’da 1000’den fazla sertifikalı kuaför ve güzellik uzmanına, 20 binden fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Geçtiğimiz yıl içinde teknolojisini geliştirerek Play Store ve App Store’da yerini alan Melo App, hem freelancerlar hem de salon çalışanları için kullanılabilen bir sistem sunarak global rakiplerinden sıyrıldı. Özellikle pandemi süresince kullanıcı sayısını artırmaya odaklanan girişim, yasaklardan dolayı güzellik salonlarının kapalı olduğu aylarda müşterilerin ‘evde kişisel bakım’ ihtiyacını karşıladı.

Melo App’te randevu alan kullanıcı ve uzmanlar, kozmetik markalardan orijinal veya deneme boy ürünler kazanıyor. Girişim bu sistem sayesinde hem işbirliği yaptığı kozmetik markalarının tanıtımını yapabiliyor, hem de hediye ürünler hakkında geri bildirim toplayarak, firmalara önemli data analizleri sunuyor.

Yatırımın ardından görüşlerini belirten Melo App’in geleceğine dair planlara değinen kurucu Melis Bilgili Baki; “13 dakika uygulama içi ortalama vakit geçirme süresine ulaşmış bulunuyoruz. Şu ana kadar Miniso, New Essentials ve Gulsha gibi global 8 marka ile çalıştık. Şimdilik klasik bir pazar yeri gelir modeline sahibiz. Randevu üzerinden komisyon alıyoruz. Aynı zamanda iş birliği yaptığımız kozmetik firmalara sunduğumuz reklam çalışmaları, veri analizleri, deneme ürün dağıtımı gibi hizmetleri üzerinden elde ettiğimiz bir gelir akışımız oluyor. Keiretsu Forum’dan aldığımız 692 bin TL yatırım desteği ile hedefimiz ‘güzellik’ denince ilk akla gelen uygulama olmak. Bu hedefimize adım adım ilerliyoruz. Başta MENA sonrasında ise globalde adımızı bu şekilde duyuracağız.” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir