Yatırım

Deliveroo, 180 milyon dolarla halka arz öncesi son yatırımını aldı

0
Deliveroo

Dünyanın en büyük yemek teslimat şirketlerinden biri olan Deliveroo, uzun zamandır planladığı halka arz öncesi son yatırım turunu düzenledi. İngiliz şirket, Durable Capital Partners ve Fidelity öncülüğünde tamamlanan tur kapsamında 180 milyon dolar yatırım aldı. Yapılan resmi açıklamalara göre tur sonrası değerlemesi 7 milyar dolara çıktı.

Coinbase ve Arrival‘ın yanına katılarak 2021 içinde halka arz edilen ilk şirketlerden biri olmak isteyen Deliveroo, nisan ayına kalmadan tüm işlemleri halletmek istiyor. IPO çalışmalarını London Stock Exchange üzerinden gerçekleştirmesi beklenen şirket, 13.6 milyar dolar değerleme hedefliyor.

Çoğu yemek teslimat platformu gibi 2020 içinde inanılmaz bir büyüme gösteren şirket, başarıları kadar çeşitli kararlarıyla tepki çekmeyi de başardı. Yıla 2019’da Amazon öncülüğünde aldığı 575 milyon dolar yatırımla giren Deliveroo, pandemi sebebiyle büyük kesintilere gitti. Bu kesintilerin en büyüğünü çalışan nüfusundan gerçekleştiren şirket, 1 yıl içinde 300 çalışanını işten çıkardı.

Şu an okuduğumuz habere bakacak olursak Deliveroo’nun kesinti kararları işe yaramışa benziyor. Geçtiğimiz 12 ayda şirketin hem değerlemesi, hem de yıllık net geliri tavan yaptı.

Hazır yiyecek, yemek malzemeleri ve alkol gibi birçok farklı kategoride satış yapan Deliveroo, IPO ile birlikte Amerikan rakibi DoorDash‘e yetişmeye çalışacak.

KOBİ’lere özel İK platformu Personio, 125 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

İnternette ne satacağını bilemeyenlerin arama motoru: Nesatılır.com

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir