Yatırım

Datexim, medikal görüntü yazılımı için 1 milyon euro yatırım aldı

0

Rahim ağzı kanserine karşı yapay zeka kullanan bir tıbbi görüntü analiz yazılımının geliştiricisi olan Fransız medtech girişimi Datexim, ikinci yatırım turunu 1 milyon euro yatırım alarak kapattı.

2011 yılında kurulan Fransa merkezli Datexim, rahim ağzı kanseri taramasında uzmanlaşmış bir şirket. Çözümleri ve metodları halihazırda birçok laboratuvar tarafında rutin olarak kullanılıyor. Jinekologlar ve patologlar arasında yararlı bir köprü konumunda olan girişim, sanal slaytları okumayı tıpkı bir internet sitesine göz atmak kadar kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, sadece bir internet tarayıcısı ile sonuçlarını ayrıntılı ve güvenilir bir şekilde görebiliyor. Böylece stresli doktor bekleyişleri biraz da olsa azalıyor.

İlk ticari operasyonlarını başarıyla başlatan şirket, çözümünü kısa vadede Fransa’da ve ardından da uluslararası ölçekte yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Gelen yeni yatırım bu amaç doğrultusunda Ar-Ge ve satış ekiplerini destekleyerek sürdürülebilir büyüme aşamasını başlatacak.

Datexim Başkanı Arnaud Renouf, geliştirmeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Sunduğumuz hizmetle bağlantılı operasyonel faydaları hızlı bir şekilde ölçebilen laboratuvarlar ile birlikte çalıştığımız için büyük bir gurur duyuyoruz. Yeni yatırım ile birlikte ticari ve Ar-Ge stratejilerimizi geliştirerek yeni adımlar atmayı planlıyoruz. Böylelikle pazarda küresel referans noktası olmak için rekabet avantajımızı arttıracağız.”

Datexim, gelecekte medtech ve healthtech tekliflerini çeşitlendirmeyi ve diğer kanser çeşitlerinin teşhisini destekleyen çözümler geliştirmeyi amaçlıyor. Oldukça yaygın olan rahim ağzı kanseri ve diğer tüm kanser türlerinde geçerli olan erken teşhisin önemini göz önünde bulundurursak; bu teknoloji belki de şu an tüm dünyanın dikkatini çekmesi gereken nadir teknolojilerden.

Elektrikli otobüsler için batarya geliştiren Proterra, 200 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Fransız AR girişimi Spectral TMS, 2 milyon euro yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir