Etkinlik

Corona virüs ile mücadele için The Global Hack hackathonu başlıyor

0
Event image with the motto of "Hack the Crisis".

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüse karşı yeni fikir ve tedbirler bulmak için The Global Hack adıyla bir hackathon yapılacak.

Çin’in Vuhan kentinde başlayıp kısa sürede tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını gittikçe korkutucu bir hal alıyor. Vaka sayısı dünya genelinde 1.3 milyona ulaşırken bu hastaların yaklaşık 71 bini hayatını kaybetti. Devletlere ilaveten irili ufaklı pek çok organizasyon da virüse karşı arayış içinde. Şimdi ise dünya çapında bir COVID-19 hackathonu organize ediliyor.

Girişim organizatörü ve Garage48 Kurul Üyesi Kai Isand tarafından başlatılan hackathon; corona virüse çözüm bulmak isteyen tüm insanları ve girişimleri bekliyor. “Herkesi bu virüse çözüm bulmak için hackathona çağırıyoruz.” diyen Isand, bu etkinliğin gelecek salgın ve kriz anları için de bir model olacağına dikkat çekti.

Şu an 47 farklı ülkede, The Global Hack kapsamında yerel hackathonlar hazırlandığı bildirildi. Avrupa Komisyonu da hackathona destek verdiklerini belirtti. Etkinlikte en iyi fikri geliştiren ekip veya girişimcilere 100 bin euro’ya kadar ödül verilecek.

Dünya genelinde tanınmış pek çok bilişim markasının yetkilileri de etkinlikte mentor olarak görev alacaklar. Bu isimler arasında Katılımların halen devam ettiği The Global Hack için 9 Nisan’da davetli takımlar duyurulacak. 11 Nisan’da hackathon başlayacak ve 24 saat sürecek. Hackathona katılım sağlamak için bu bağlantıdan resmi siteye ulaşabilirsiniz.

ininal’ın yeni CEO’su Hakan Gonca oldu

Önceki İçerik

Airbnb, özel sermaye kapsamında 1 milyar dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir