Computex 2020, Covid-19 nedeniyle iptal edildi

Computex 2020, geçtiğimiz aylarda önce haziran ayına sonrasında ise eylül ayına ertelenmişti. Fuarın artık tamamen iptal edildiği duyuruldu. Fuarın ertelenmesiyle Haziran 2021’de gerçekleşmesinin kararı alındı.

Dünyayı ele geçiren Coronavirüs sebebiyle birçok etkinlik bu sene iptal edilmişti. Tayvan’ın başkenti Taipei salgının yeni dalgasıyla boğuştuğu sıralarda ilk olarak ertelenen Computex, yine mart ayında, eylül ayının sonunu normale dönüş için uygun görerek ertelenmişti. 

O ertelenmeden de sonra her şeyin henüz bitmediğini belirterek bugün, fuarın organizatörleri, Computex 2020’nin gerçekleşmeyeceğini açıkladı. Böylece Computex, bu seneyi pas geçerek Covid-19 nedeniyle iptal edilen büyük teknoloji fuarlarının izinden gitmiş oluyor.

Yapılan açıklamalarda Computex’in gerçekleştiği Tayvan’da hastalığın kontrol altına alındığı, ülkede toplam 443 doğrulanmış vaka ve 7 ölüm gerçekleştiği belirtildi. 171 ülkeden 43 bin ziyaretçinin kente gelerek bu fuara katılacağı bilgisiyle önlemler alınarak etkinlik iptal edildi.

Fuarın 1-5 Haziran 2021 tarihlerinde düzenleneceği ve önceki yılların etkinlikleriyle aynı doğrultuda olacağı belirtiliyor. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir