Yatırım

Cockroach Labs, 2 milyar dolar değerleme ile 160 milyon dolar yatırım aldı

0
Cockroach Labs

Ticari veri merkezleri oluşturan Cockroach Labs, geçtiğimiz mayıs ayında düzenlediği Seri D’nin ardından yepyeni bir turla yeniden karşımızda. New York merkezli girişim, Seri E turu kapsamında 2 milyar dolar değerleme ile 160 milyon dolar yatırım aldı.

Altimeter Capital öncülüğünde tamamlanan tura girişimin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Benchmark, Bond, FirstMark, GV, Index Ventures ve Tiger Global eşlik etti. Resmi belgelere göre girişimin günümüze kadar aldığı toplam yatırım 355 milyon dolara yükseldi.

CockroachDB adlı ürünü ile bilinen Cockroach Labs, ilk paragrafta da belirttiğim gibi ticari kullanım amaçlı veri merkezleri oluşturuyor. 6 yıllık faaliyetleri kapsamında çeşitli endüstri devleriyle iş birliği kuran girişim; şu anda Bose, wework, Comcast ve Lush gibi birçok şirketle çalışıyor. Tabii girişimin ticari odağı sadece şirket kullanımı anlamına gelmiyor. Belirli ürünlerinde 30 günlük deneme süresi bulunan girişim, böylelikle bireysel kullanım yollarını da erişilebilir kılıyor.

2020 yılı içinde net gelirini iki katına çıkaran Cockroach Labs, şimdiki konumu el vermese de ilerleyen zamanlarda halka arz edilmeyi planlıyor. Oracle ve AWS gibi diğer veri odaklı bulut şirketleri ile mücadele eden girişimin IPO için ne kadar hedef gelir belirlediği bilinmiyor.

Agrovisio, 10 milyon TL değerleme ile Startup Wise Guys’dan yatırım aldı

Önceki İçerik

Kurumsal araç çağırma girişimi Gett, 115 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir