Yatırım

Çinli online eğitim platformu Yuanfudao, 2 milyar dolar yatırım aldı

0
Yuanfudao

Kurulduğu 2012 yılından beri Byju’s ile diş dişe mücadele ederek online eğitim ekosisteminin liderlerinden biri haline gelen Yuanfudao, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Pekin merkezli şirket, yeni yatırım turu sonucunda değerlemesini 15.5 milyar dolara yükseltti.

Mart ayında Tencent öncülüğünde tamamlanan Seri G turunun bir uzantısı olan yeni yatırım turu, Yuanfudao’nun geçmiş değerlemesini direkt olarak iki katına çıkardı. Şirket, DST Global liderliğinde düzenlenen G2 turunda; CITICPE, GIC, Temasek, TBP, DCP, Ocean Link, Greenwoods ve Danhe Capital’ın katılımıyla 2 milyar dolar yatırım aldı.

An itibariyle 30.000’den fazla çalışanla ayda 400 milyon kullanıcıya hizmet veren Yuanfudao, aldığı yatırımla birlikte platformunu güçlendirecek. Öğrenciler tarafından olduğu kadar profesyonel isimlerle de çalışan platform, şu anda Microsoft tarafından resmi olarak tercih ediliyor. Şirketlerin yanı sıra Çin’in en büyük üniversiteleri de yine Yuanfudao’yu tercih ediyor.

Yapay zeka kullanımını platformuna daha güçlü bir şekilde entegre etmek isteyen girişimin hizmetleri; canlı eğitim, soru-cevap ve matematik soru çözme olmak üzere 3 başlığa ayrılıyor. Tahmin edeceğiniz üzere merakla beklenen 4. başlığı yapay zeka tabanlı kullanımlar oluşturuyor. Ancak bu konuda şirket tarafından yayınlanmış detaylı açıklamalar ve söylemler bulunmuyor.

Gelecek planları her ne olursa olsun, Yuanfudao’nun iki sene içinde toplam değerinin 81 milyar dolara yükselmesi beklenen Çin eğitim ekosisteminde birinciliği kolay kolay elden bırakmayacağı kesin.

Elektrikli bisiklet girişimi DANCE 15 milyon euro yatırım aldı

Önceki İçerik

Spotify, kendi sabah radyo yayınını duyurdu: The Get Up

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir