Yatırım

Cashify, Hindistan’daki ikinci el telefon pazarı için 15 milyon dolar yatırım aldı

0
Cashify

Kullanılmış ve eski akıllı telefonları çevirimiçi ve fiziksel ortamda satın alan ve satan Cashify, bugün yeni yatırım turunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Şirket akıllı telefon alım ve satımının yanı sıra, cihazların tamir ve geri dönüşümü ile de ilgileniyor. Tablet, bilgisayar, akıllı saat, oyun konsolu ve elektronik aksesuarların alım-satımını yapan şirketin, genel olarak yaptıkları işin %90’ını telefon kategorisinin çevrelediğini söylemekte fayda var.

Hindistan, dünyanın en büyük ikinci el pazarı olarak her yıl on milyonlarca ikinci el telefon satışına olanak sağlıyor. Pandemi döneminde e-ticarete yönelen müşteriler ise cihazlarını internet üzerinden satmak veya almak istiyor. Kullanılmış telefonların onarımı ve yeniden satılması gibi durumların Amazon gibi piyasada lider e-ticaret platformları için zahmetli olduğunu göz önünde bulundurursak Cashify takas olanağı da sunarak bu zorluğun üstesinden geliyor.

Cashify kurucu ve CEO’su Mandeep Manocha, “Şirket olarak tüketicilere sunduğumuz teklif, cihazların satılmasını kolaylaştırmamız. Sitemize veya uygulamamıza geliyorsunuz, cihazınızın durumunu objektif olarak değerlendirmek için sorulara cevap veriyorsunuz ve size cihazınızın değerinin ne kadar olduğuna dair bir tahmin veriyoruz. Fiyatı beğendiyseniz, kapınızın önünden alıp size anında nakit para veriyoruz.” dedi.

Cashify nasıl çalışıyor?

Şirket, sitesi üzerinden cihaz seçimi yapılmasını ve cihazın durumunun belirtilmesine olanak sağlıyor böylece cihaz için bir fiyat belirlenebiliyor. Sonraki adım olarak cihazın nereden ve ne zaman alınacağını planlanmasını istiyor; cihazlar ücretsiz olarak müşteriden teslim alınıyor. Son adım ise ödeme adımı, cihazınız alındıktan sonra en kısa zamanda ödeme yapılacağını belirten şirket cihazlar için bağışlama imkanı da sunuyor.

Manocha, telefon üreticilerinin ve e-ticaret firmalarının son yıllarda iade edilen ürünleri işlemek için daha iyi yollar bulduklarını, ancak yine de bu işlemlerden önemli miktarda para kaybettiklerini söyledi. Bu zorluklar, bu girişimlerin Cashify gibi girişimler için büyük bir fırsat yarattığını söyleyebiliriz. Bunun yanında Cashify’ın Hindistan’da kendi kategorisinde lider olduğu biliniyor.

Girişim ​​Hindistan’daki en iyi e-ticaret firmalarıyla; Amazon, Flipkart ve Paytm Mall ile çalışıyor. Firmalar Cashify’ın alım satım ve takas yazılımını kullanıyor. Manocha, ”İster doğrudan bize gelin, ister popüler e-ticaret firmalarına  ticaretin çoğunu biz hallediyoruz.” diyor.

Girişim, Hindistan pazarının haricinde başka pazarlara da açılmayı ve şirketin sundukları hakkında daha fazla kişiyi haberdar etmek için yatırım yapmayı planlıyor. Manocha, ekibin uzmanlığını kameralar gibi daha fazla donanım kategorisine genişletmek için de çalıştığını söyledi.

Finberg, oyunlarla yatırım dünyasını öğreten Invstr’e yatırım yaptı

Önceki İçerik

SMS odaklı pazarlama girişimi Postscript, Seri B turunda 35 milyon dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir