Yatırım

Çalışan verilerini bir araya getiren girişim ChartHop, 35 milyon dolar yatırım aldı

0
ChartHop

Günümüzde insan kaynakları, çoğu kuruluşun ve şirketin en önemli noktası. Çalışanların memnuniyeti, performans takipleri ve işe alımlar, tamamen İK ile entegre ilerleyen sistemler. Büyük şirketlerde bu sistemlerin yönetimi oldukça zor. Artan çalışan sayısı, çalışan takiplerini ve şirket içi etkileşimi yavaşlatıyor. Bu soruna bir çare olarak kurulan çalışan verileri analitiğine görsel yaklaşımı sağlayan ChartHop, Seri B turunda 35 milyon dolar yatırım aldı. Andreessen Horowitz‘in liderlik ettiği tura; Elad Gil, Cowboy Ventures ve SemperVirens katıldı.

ChartHop, tonlarca insan verisiyle eş zamanlı çalışıyor. Bordro verilerinden, performans ve katılıma kadar tüm çalışanların verilerini tek bir alanda güvenli bir şekilde görselleştirilmiş olarak topluyor. Ayrıca gerektiğinde bu verileri daha özel uygulamalarla dışa aktarmak gibi kolaylıklar sunuyor.

CEO Ian White‘ın açıklamasına göre, girişim ne kadar İK’nın işlerini kolaylaştırmak için kurulsa da, organizasyonda bulunan herkes tarafından erişilebiliyor. Bu da şirket içi şeffaflığı ve çalışanların kendi dinamiğini kontrol etmesini sağlıyor.

Andreessen Horowitz’in genel ortağı David Ulevitch yaptığı açıklamada; “Çoğu İK ekibinin kurumsal karar alma sürecini yönlendirecek kritik insan verilerinden yoksun olması şirketlerin karar alma sürecinde oldukça talihsiz bir durum. ChartHop bu sorunu çözüyor. ChartHop’un insan analitiğine görsel yaklaşımı, liderlerin kurumsal planlama ve strateji kararlarını güvenle almalarını sağlıyor.” dedi.

Sinch, SMS çözümleri sağlayıcısı MessageMedia’yı 1.3 milyar dolara satın aldı

Önceki İçerik

İsveçli batarya üreticisi Northvolt, 2.75 milyar dolar yatırım aldı

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir