Yatırım

Byju’s, Aakash Educational Services’ı 1 milyar dolara satın alıyor

0
Byju's

Sizlere son olarak kasım ayında bahsettiğimiz online eğitim devi Byju’s, 2021’e iddialı bir finansal atılımla başlamaya hazırlanıyor. Hint girişim, basında yer alan son dedikodulara göre Hint eğitim şirketi Aakash Educational Services‘ı satın almayı planlıyor. Byju’s’un anlaşma kapsamında 1 milyar doları gözden çıkarması bekleniyor.

1988 kuruluşlu Aakash, fiziksel eğitimde dünya devleri arasında yer alıyor. 200’ün üzerinde dersliğe sahip şirket, 250.000’in üzerinde öğrenciye hizmet veriyor. Tıpkı Byju’s’un K-12 modeli gibi Aakash’ın da hedef yaş aralığı büyük ölçüde esneklik gösterebiliyor. Tabii, iki ismin farklılıkları da yok değil.

Tahmin edeceğiniz üzere ikili arasındaki en büyük farkı dijital dünya oluşturuyor. Byju’s’un hizmet alanını online market oluştururken Aakash reklamları dışında dijital bir varlık kovalamıyor. Buna ek olarak basında Byju’s kadar dikkat de çekmiyor. Şirket Byju’s’un dolu dolu geçirdiği 2020 yılının aksine son olarak 2019’da basında adından söz ettirdi. O da hisselerinin %37.5’ini Blackstone’a satmasıyla gerçekleşti.

Öte yandan Byju’s ise capslock olarak oldukça aşina olduğumuz bir isim. Sadece 2020 içinde Byju’s’dan toplamda 5 kere bahsettik. Bahsettiğimiz her seferde de girişim değerlemesini misliyle katlıyordu. Dürüst olmak gerekirse gelenek yine bozulmadı. Çünkü Hint borsasının tahminlerine göre bu satın alım, Byju’s’un değerlemesini büyük ölçüde artıracak.

Kurumsal araç çağırma girişimi Gett, 115 milyon dolar yatırım aldı

Önceki İçerik

Yeni TikTok güncellemesi 18 yaş altı kullanıcılara büyük değişiklikler getiriyor

sonraki içerik

Beğenebileceğiniz içerikler

Yorumlar

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir